Session ID

Ahojky vsichni.
Tak sem prohlid vsechno co se tyka session_id a podobne a porad se mi nedari vytlouct ze serveru automaticky session id. proste je to prazdny.
pls poradte nekdo driv, nez se zastrelim.
Diky ;)
???

moc nerozumim tomu, na co se ptas. ale pokud ti jde o SID, tak to ti php parametrem predava jen pokud nema klient zaple cookies... (teda pokud to mas takto nakonfigurovane)...

m.s.
Jde mi o SID generovane servrem pri pripojeni. Nebo o cokoliv co jednoznacne identifikuje klienta. Diky
unikatni nazev sessions vraci fce session_id()... ale v praxi te vlastne nemusi zajimat - php si vetsinu veci zajistuje automaticky...

m.
... no prave ze nevraci a prave ze zajima ;))
zkousel jsem i na zacatku session nastartovat pomoci session_start() ale session_id() mi porad nic nevraci.
Abych byl konkretnejsi jde o vypis online uzivatelu do souboru, kde je (mel by byt) ...

session_id \t time() \t Nick

cili se da jednoznacne urcit kdo je kdo i kdyz zmeni nick, cas posledniho pristupu, takze neaktivni uzivatele se po minute mazou.
Asi bych mel upresnit ze to bezi na Win platforme, php 4 RC 1, nevim jestli problem neni tam ?? BTW flock tam samozrejme taky nefunguje, musel sem to osetrit tvorbou .lock souboru a kontrolou existence ;)

Diky...
a nestaci si proste promenou nick a time zaregistrovat a pak se ti automaticky predavaji... proc budes znovu resit zapis do souboru, kdyz uz to ma php vyreseno.

moznost bez pouziti php_session_funkci je generovat jedinecne id sam a uzivatele kontrolovat skrz cookies/parametr...

m.
Mno jo, neni to tak jednoduche. Ja totiz potrebuju i nick a time ostatnich uzivatelu, vcetne tech kterym treba spadl prohlizec a nechci aby tam zustali viset. Nebo to by se vyresilo tim registrovanim ?
K tomu generovani... jak vygenerovat nejakej UID kterej zarucene nebude shodnej s nejakym uz pouzitym... ;(
Ale asi to tak nejak budu muset udelat. Nechce se mi sice toho session_id vzdat, ale co se da delat. Holt ho vygeneruju.
ono neco delas blbe, sessions jsou v php4 funkcni :)
ale jak rikam, na to co chces bude stacit, kdyz si udelas svoji 'lite' podporu sessions. metod jak generovat jedinecne id je moooc. zalezi na tve fantazii a napadu. ja bych treba zkusil neco jako:

$id = md5(UniqID(Date("his")).$REMOTE_ADDR);

myslim, ze ziskas dostatecne jedinecne ID, jehoz jedinecnost muzes jeste neustale 'pojistovat'...

m.
Diky zkusim. Mne prave stve to ze by to melo jit. Nechci se smirit s tim, ze chyba je v MYM skriptu ;)))