JAVA ? - ano ci ne?

Hi All,

Mam nyni chut zabyvat se prog. jazykem: JAVA
nicmene nevim jestli mi k necemu bude. Samozrejme tento zamer mam kvuli java apletum

myslite JAVA ano ci ne ?

jaky vyhody by mohla prinaset?
dost blba otazka, java je rozhodne perspektivni jazyk, ktery ti snad nemuze uskodit

nicmene jestli k tomu pristupujes tak, ze se naucis psat applety, tak je imho lepsi se na to zatim vykaslat a vratit se k jave az zjistis k cemu to je doopravdy urcene

nechcu tim rict, ze applety nemaji smysl obecne, ale vetsinou to tak je
souhlasim s mirkem. mozna jsi to myslel dobre, ale pekne blbe jsi se zeptal. jinak imho - kolik jazyku znas... takze ucit se neco noveho ti nemuze uskodit, i kdyz to treba nikdy nepouzijes ;-))) zalezi jen na chuti podporenou motivaci (nebo opacne?) ;-)

m.s.
Souhlasim s Mirou a Javu ti take muzu vrele doporucit, ten jazyk ma v sobe imho mnoho genialniho :) ... a taky svoje mouchy :))) ... ikdyz na web-stranky bych rek, ze se applety hodi jen ve vyjmecnych pripadech.

Radek
Mno, ja se sic javu asi rok učil, ale moc mě to nechytlo.... Nakonec jsem se na to vyprd
Inu mas pravdu m.s. tu otazku jsem polozil blbe :-)
ale to je jedno..

ptam se proto ze ta literatura neni zrovna levna a ted delam predevsim do Webů takze jestli to moc v tomt oboru neuplatnim tak to nema smysl..
>> Samozrejme tento zamer mam kvuli java apletum

Dobre, ale Java na webu prece nejsou jenom applety... Zkuste nekdy misto PHP treba JSP nebo servlety a uvidite v cem je kouzlo Javy ;-)