Chat

Ahoj lidicky,
chtel bych vas poprosit, jestli by mi nekdo byl ochoten poslat treba nejakej jednodussi Chat, ktery bych mohl umistit na svy stranky+navod jak to nainstalovat! Nejsem zadnej PHP master :)
Dik,
Tom
Jetli se dokazes zaregistrovat :) tak se zaregistuj na teto adresa http://www.blueboard.cz a tam si muzes dalo by se rici udelat vlastni chat :))
no jeden docela peknej mas na
http://sourceforge.net/projects/phpopenchat/
,popis indtalace je samozrejme u toho (v anglictine)..

je to zvlastni, ale jeste jsem nikde nevidel chat (ani komercni) kterej by byl prehledne a prakticky udelanej (mozna mam jenom blbej vkus:).. no a protoze na jedny svy stranky chat fakt potrebuju tak sem se rozhod ze si udelam vlastni...:)) jenom mi to asi bude chvilku trvat.
melo by to byt neco na zpusob mIRCu, vetsina operaci by se dela na strane klienta (js), ze servru by se stahovala jenom aktualizace jedn. kanalu..
jestli nekdo vite o necem podobnym tak to sem napiste, at se s tim neseru zbytecne.
To bohdan: To co pises je teoreticky blbost...
1) musis stejne provadet refresh
2) zadny browser ti neumi podnacist urcita data na pozadi se zachovanim a updatem aktualni obrazovky - i kdyz by to takhle slo tak to tak proste neni

jedinny reseni je udelat neviditelny frame ktery se bude refreshovat a doplnovat text do druheho ramce - pokud ti ale spadne spojeni se serverem tak je updte vis kde.. i kdyz i tohle jde osetrit.. ale neni to jen tak, ver mi
jasne ze tam musi bejt refresh, ale muzes ho dat klidne do jinyho framu..
kterej by po stazeni vypadal asi takto

<head>
<script>
var chat=top.chat;
chat.channels['cz'].adduser('uzivatel',...);
chat.channels['cz'].addmessage('zprava',id,...)
chat.update();
</script>
</head>

no a ten objekt chat by zajistil ten zbytek to znamena pokud v urcitem kanalu doslo k aktualizaci tak to hodi na obrazovku (v pripade ze mas nastaveny dany kanal).. id zpravy je auto_inrement, takze od jakyho mista to ma poslat pozna podle posledniho id na danym kanale..
vlastne to url vypada asi takle:
getchanges.php?channels[]=cz&lastid[cz]=5&channels[]=kanal2&lastid[kanal2]=5
ma plno vyhod, napr. muzes prehodit kanal aniz by se neco dalsiho stahovalo. samozrejme to predpoklada ze po tom nebudes chtit aby to fachalo pod lynxem:)
ja v tom zadny problem nevidim, jestli tam nejaky je tak to upresni:)
> zadny browser ti neumi podnacist urcita data na pozadi se zachovanim a updatem aktualni obrazovky
no anebo by to slo udelat pomoci activex, ale nevim jestli tam pak nekdo chodil..
> no anebo by to slo udelat pomoci activex

V tom pripade bych se spis uz priklanel k JavaApletu ... nebo Jave ... a pak uz bys brovser a server skoro vubec nemusel potrebovat :)))

Radek
Bohdane jak si psal:
no jeden docela peknej mas na
http://sourceforge.net/projects/phpopenchat/
,popis indtalace je samozrejme u toho (v anglictine)..

Je nekde ukazka jak to na to chatu vypada sem se chtel podivat jestli by to stalo za uvahu si ho stahnout a nastavit nebo ne :))
no myslim ze nekde jo, ale uz fakt nevim kde:)
nema to na sourceforge odkaz na homepage? anebo se koukni na hotscrips.com, tam to bylo urcite i s vodkazem na naky stranky kde to bezi...

4Radek: no..nebo v c++ :) mas pravdu, vlastne pak ani nemusis delat ten servrovej program, staci si nainstalovat nakej IRC server.. na druhou stranu s mircem jsem docela spokojenej... ten javaapplet neni spatnej napad, jenomze v javu (zatim bouzel:) nezvladam ..muze to fungovat jako server? (ze by se webserver pripojoval ke klientovi a ne naopak?)
byla by to dost rarita, jenom je problem s proxyservrama, firewallama a pri vetsim provozu by to ten server asi neutah..
Docela dobrý stránky tam si něco stáhni... www.php.web2001.cz
Jednoduší chat si můžeš stahnout na php.web2001.cz