scripty typu download.php

nemohl by ne nekdo napovedet jaky bch mohl zacit kdyz bych si chtel vytvorit skript typu downlod.php?id=dacal_zajimavy_soubor
patral jsem trachu v manualu ale zatim bez vysledne

nechci rouvnou cely skript ale jen nejakej typ na f-ce ktra by mi mohly pomoci
predem dekuji
Jako odpoved prohlizi posli toto:

<?
header("location: slozka/soubor.exe");
?>

A je to:-).
Ale pozor, pokud máš ten soubor na WZ, musí to být ze stránky na WZ, z cizího serveru to tady nefunguje.
no, to jsem jednou udelal a na stranku se mi zacal vypisovat zdrojak toho souboru!!!!!!!! :o)
header() mozna neni to pravy. ale samotneho by me to zajimalo.
me nejde o presmerovani na cilovy soubor ale mne jde o to aby php soubor vytahlo z urcite slozky (pripadne znenilo jmnenov ci jinak upravilo ) a nacpalo to primo zuivately
njn, zdrojak pokud je to trebas *.txt tak to myslim nektere prohlizece zobrazej, ale s tim uz nic nenadelas to je proste prohlizecem a ty mas smulu...:o).
Hmm, de to pres FOpen, ale nechce se mi ted psat jak, proste otevri soubor, celej ho preci a pak vypis, to vetsionou funguje....
Já mám podobnej problém (navíc potřebuju nějakou autorizaci).
Nejlíp mi fungovalo tohle:

Header("Content-Type: application/x-zip-compressed");
include("secure/zipko.zip");

Skript pošle přímo obsah souboru a odesláním hlavičky řekne prohlížeči, že to není HTML, ale Zipko. Fungovalo to v IE i v Netscapu. Má to tu nevýhodu, že musíš pokaždý určit Content-Type.
Doma jsem to doved k dokonalosti tím, že jsem v souboru .htaccess určil, že soubory s příponou .zip budou interpretovany jako PHP (obsahovaly stejný skript). Jenže na WZ to nefunguje.
najhorsi je urcit content-type ja to vim jen u obrazku a html
ale mozna na to existujenejaka ta fce asle ja nevim jaka
>Ale pozor, pokud máš ten soubor na WZ, musí to být ze stránky na WZ, z cizího serveru to tady nefunguje...

??? to je blbost, ne? spis jde o to, ze podle rfc musi byt cesta zadana absolutne. nebo jako to mam chapat, ze je hlavicka location nejak filtrovana?

m.s.
je nekde nejaka tbulka, kde jsou vypsany zakladni content-type
nebo jestli existuje nejaka fcektera to zjisti?
RFC2045, RFC2046

http://www.isi.edu/in-notes/iana/assignments/media-types/media-types