Regulérní výrazy

Potřeboval bych ověřovat dvě slova rozdělené mezerou, jenomže nevim, jak zastoupit v regulérních výrazech mezeru. Nevíte to náhodou někdo? Prostě obyčejná mezera: .
Díky.
sned nejak takto " "
jojo, mezera je mezera :) nebo to muzes napsat jako \x20..
mimochodem mas na mysli posix nebo pcre?
pcre? heh co to je to neznam muze mi to nekdo vysvetlit?
perl combatible re.. v php zastoupeny funkcemi preg_*. na rozdil od posixu (funkce ereg apod.)maji trochu odlisnou (nebo spis rozsirenou) syntaxi, krome toho jsou ty funkce mnohem rychlejsi.
skutecne se vyplati zvyknout si na ne, za prvy tim udelas veci ktery by te (pokud ses zvyklej na posix) ani nenapadli, za druhy je to rychlejsi a efektivnejsi a za treti se ti to muze hodit treba v perlu nebo kdekoli kde jsou pcre implentovany (napr. v JavaScriptu).
myslim ze MySql zatim bere jenom posix, ale treba je to taky casem napadne..
nevim, co mam na mysli. prostě aby to šlapalo v php. ta obyčejná mezera " " mi nefunguje. zkusim to \x20
A co presne chces?
Píše, že zkontrolovat 2 slova, mezi nimiž je mezera, ne?
Tak dotaz je snad jednoznačný :-)

PAVEL
Ale co na tech dvou slovech zkontrolovat? Estli sou to slova? Estli sou to stringi pismen, ktery nedavaj smysl?
V regulárních výrazech se zase tolik nevyznám (takže já mu neporadím), ale myslím, že to snad není podstané, ne?
Prostě regulární výraz ve tvaru:

"celistvý řetězec1" + "mezera" + "celistvý řetězec2"

O kontrolu těch "celistvých řetězců" (slov) vůbec nejde, jde o zjištění té mezery. Za ně si potom klidně může dosadit řetězec písmen (a např. číslic, podtržítka,...), ale teď místo nich může být cokoliv.

PAVEL

p.s.:Odpovídám za jiného, ale prostě mi přijde, že se ho ptáš na něco, co je snad jasné. Jestli se mýlim, tak promiň :-)
The Root:
>stringi pismen, ktery nedavaj smysl
to je definice slova? :-)
Estli de o to, zjistit, estli je mezi nima mezera, tag staci neco typu: "[^ ]* [^ ]" a je to.....