odesilani formulare po REFRESH prohlizece

napsal jsme si svuj vlastni, maly a jeste ne hotovy, chat, najdete ho na http://www.jiri-fridrich.borec.cz a mam takovyhle problem, kdyz dam odeslat text v jednom frejmu, tak se mi zapise do databaze a jinej frejm ho zase odesle, kdyz vse probehne a me se zase zobrazi policko pro text <input type="text" name"text"> na dalsi psani, ale nebudu nic psat a nic odesilat, ale kliknu na refresh, reload, na prohlizeci (IE me dokonce pozada o znovu odeslani informaci) tak se mi ten text, co jsem napsal naposledy znova zapise do databaze a tak to mam se vsim, na strankach mam vsude meta tagy pro neukladani do cache atd, na konci skriptu vkladani textu do databaze zrusim promenou text pomoci fce unset($text).....muzete mi poradit? dekuji, jiri fridrich
tohle opetovny ukladani do databaze musis obejit nejak jinak, protoze to tak je a nezakazes to. uz si moc nepamatuji strukturu vlastniho chatu, ale s timhle jsem se nikdy nesetkal. jeden fram jen odesilal text do souboru (tehdy jsem jel jen na cistem php) a v druhem framu byla stranka, ktera jedina se refreshovala a do ni se nacital onen obsah souboru.

mozna to mas tak, ze se ti refreshuje stranka s framama.
ne, refreshuje se mi jen ten frejm, kde se mi tiskne text z DB, tohle je zdrojak zapisu po odeslani formulare:

$sql="INSERT INTO texty VALUES (null, '$nick:', '$text', now(),'0', '0')";
$res=mysql_query($sql);
$sql_update="update uzivatele set aktivita=now() where jmeno='$nick'";
$res_update=mysql_query($sql_update);
mysql_close();
jestli te chapu dobre (chces zabranit aby se ulozila data ktere uz uzivatel jednou poslal..?) tak si budes muset pomoct nejakym id (naprikad neco jako <input type=hidden> ktere bud nahodne generuje nebo nejak cislovane a pak to do ty databaze ukladat jen kdyz je to v poradku..
vidim ze ty texty mas cislovany, takze jedna docela dobra metoda je ze kdyz uzivatel posle text, poslat mu zpet jeho id (toho textu) a pak to vkladat jen v pripade ze id neexistuje...