COpy-nahrávání server

Dobrý den,
udělal jsem si script, který má nahrát soubor na server.Doma na Apachi jdem vše bez problému, ale na severu mi to přístup zamítnut. Je tato funcke nějak omezena?
Nevím, obvykle se při chybě vypíše nějaká hláška, ze které to poznáš.

Pokud na kopírování souborů používáš copy a hází Ti to hlášku o restrikcích v používaných funkcích, použij move_uploaded_file a naopak.

Pokud Ti to hází hlášku na nepovolený přístup do adresáře, kam chceš soubor uložit, nastav dotyčnému adresáři práva pro zápis. Pokud tam nebudeš mít něco super tajného, nastav tomu adresáři 0777 a jsi v poho.
Upload souborů není zakázán.
Mě to funguje jak s Copy tak i s move_uploaded_file.
Ale dle mého názoru na Wz je lepší použít Copy.
Já kopirují do složky DATA a práva pro zápis jsem vůbec nemusel měnit.
Standartně je to nastaveno na 775
Me to pise nejakou magorinu na zpusob pristup neni povolen nebo neco takovyho , je to v anglictine, ale sere me to, najednou to proste prestalo fachat, aniz bych s tim neco delal, a script je stale stejnej
move_uploaded_file() , copy() ti nepojede, je to kvuli bezpecnosti (jmenovite open_basedir=='/3w'; upload_tmp_dir=='/home/tmp', coz jaksi neni pod /3w...)
zdravim moch by sem jeste jednou nekdo hodit link na php manual nak sem si ho "nechtene" smazal a ve starsich prispevcich to hledat je na dlouho .. diky
http://www.php.net

dej tam documentation.... To si snad zapamatujes....
dikes uz sem si to nasel ale pro priste ... jo a nesetkal se uz nekdy nekdo s zakazanim opakovanych znaku?? myslim tim " ............................. " prevyzt na " . " nebo kdyz nekdo napise tri a vic smajlu za sebou tak vypsat jen jednoho .. aby na chatu nebyl takovej bordel :-)
//tohle fsechny skupiny tecek zmensi na jednu tecku...
$str=preg_replace("/^([^.]*)([.])*([^.]*)$/","\\1\\2\\3",$str);
Mě copy() a move_uploaded_file() funguje zcela bez problémů. Člověk jen musí vědět odkud a kam. :-)
diky the root ale nevim nevim kdyz nekdo napise "x ......................... x" tak uz to s tim nic nedela :-) a navic se to se mnou hada dyz to chci pouzit na smajly .. misto tech tecek sem tam vlozil ":-)" apod. a vono nic
Se smajlama to samozrejme nepujde, na to se musim este mrknout.... Gdyz tam narvu "x ......................... x" tak to f pohode jede, tag nefim...
tohle funguje, pokud se pole ve formuláři jmenuje foto a adresář na serveru upload a enctype="multipart/form-data"

$upload = move_uploaded_file ($foto, "../upload/$foto_name");