WAP a session

Chtěl bych se vás zeptat, jaké s tím máte zkušenosti. Když si udělám stránky pro WAP s autorizací pomocí session, bude mi to fungovat (cookies telefony snad podporují)?
Koukal jsem ke Koskovi a on tam používá HTTP autorizaci, ale nějak mi to zlobí. Emulátor se z ní zbláznil a mobil nekomunikoval. Tak jsem si řekl, že možná raději použiji session.
Kdyby to nešlo, tak si holt udělám svoji pseudosession a budu všechno předávat za adresou, ale moc se mi do toho nechce.
Dík
Mno, HTTP autentikace je k prdu, kdyz ten server, kde to bezi, nespravujes a nemuzes tam vytvaret ucty jak je libo... Autentifikace pomoci sessions je IMHO rozhodne lepsi ;-)))

Ghort*
4Ghort: Na HTTP autentifikaci stačí vpohodě .htaccess nebo PHP. Session mám také rád. Každé má svoje výhody. Ale mě šlo o to, jestli to funguje na mobilech.
Teda přesněji. Zjistil jsem, že na Nokii to funguje ale nevím jak jinde.
Tak sem dej wap adresu, údaje a já to zkusím na Alcatelu 501.

Tomík.
na cookies bych nespolihal, radsi pridavej sid za url..
4Tomik: Díky moc. Neodvážil jsem se o to požádat. Zde je:

http://oc-gv.hyperlinx.cz/wap/private/kalendar.wml

Na tuhle stránku byste se neměli dostat.

4bohdan: Zjistil jsem, že to funguje i s vypnutými cookies, ale jak říkám na Nokii. Kdyby to nefungovalo jinde, tak za url budu přidávat SID ručně.
Tak jsem to vyzkoušel.
Zobrazila se mi stránka pro přihlášení: jméno, heslo -> přihlášení.
Zkusil jsem zadat nějaké údaje a nepustilo mně to dál.

Když už jsme u WAPu, tak ti tam nejde čeština. Místo čšřžáí... se zobrazoval znak ? . To platí všude.

Tomík.
Dík moc. O té češtině vím. Je to zatím jen pracovní verze a než to spustím naostro, tak to projedu skriptíkem a nahradím všechno entitama, aby to bylo hezky česky.
Ještě jednou dík.
na tu cestinu by imho melo stacit utf-8, ne??

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
...
I to je možnost. Ale nemusí všude fungovat. Je to to samé jako kdybys dal kodováni Win-1250. Spolehlivé je to právě s těma entitama.

Tomík.
Utf-8 rozhodně není to samé jako použít win-1250. Utf-8 je totiž doporučen standardem. Bohužel ho čeští operátoři (nebo mobily, teď nevím kdo, ale prostě to nefunguje) nepodporují. Řešením je použít ISO sadu, ale entity jsou prostě jistota. Proto je používám, ale ze zřejmých důvodů to na ně převádím až po dodělání a odladění stránky (proto se to zatím zobrazuje blbě).
see http://www.w3.org/TR/REC-xml#charencoding

doporucuju hned druhou vetu:

>All XML processors must be able to read entities in both the UTF-8 and UTF-16 encodings.

ja wap nepouzivam, takze nevim, jak moc to maj' mobily radi, ale rek' bych, ze by mely zvladat standardy. utf-8 bylo snad udelano mimo jine kvuli vyreseni trabli s kodovanima...