nefunguje include ("functions.php");

Vie mi prosím Vás niekto vysvetliť prečo mi na tomto serveri nefunguje
<?php
include ("functions.php");
?>
Cesta je zadaná správne, súbor existuje, neviem či je tento systém case sensitive ale aj písmenká sú určite v poriadku. Niekde som tuším čítal, že keď je zapnutý safe_mode sa include kontroluje, ale neviem prečo by mala nastať chyba. Nevypisuje to ani žiadnu chybu.
někde musíš mít chybu, jinak to není možné. Stovky lidí běžně používají include a funguje jim to.

Zkus toto :

<?
error_reporting(E_ALL);
include ("functions.php");
?>

nebo místo include použít při ladění require.
používej include, ale ja si myslim, že by to mělo vypadat takhle:
include "functions.php"; bez závorek
2SMtex: Na téma závorek už jsme se někde potkali :-))
Tak zkus druhou funkci Require("functions.php");
Jinak include by měl fungovat na 100%. Zkus s tím trochu pohrát. Myslím jako "./functions.php" nebo nějak jinak.

Tomík.
to je fakt... asi chyba v cestě....
Jedině cesta k danému souboru.
include používám, a funguje. Jen mě zaráží, že není vypsáné chybové hlášení, "daný soubor neexistuje". Pokud není potlačeno "@".
Pánové, pánové. Trochu to ujasním.

Include se závorkama je správně (bez nich také).
Chybu to psát nemusí, jelikož Include vypisuje jen warnings. Proto bych zkušebně použil raději require, neboť ten pak vypíše příslušnou chybu a ukončí skript.

Jinak já to vidím na chybu v tom includovaným souboru. Myslím si (ale je to jen doměnka), že pokud v tom includovaném souboru je chyba ve skriptu, tak to právě chybu nenahlásí (require jo).

Projdi si tedy ten includovaný soubor a předělej include na require. Pak zjistíš, co se děje.
Gdyz je chyba v includovanym souboru, chybu to taky hazi (jinag by mi to strankach co delam nemohlo hazet chyby :-) )