Zakázané funkce

Chtěl bych se zeptat na funkce, které bývají na serverech podporující PHP většinou zakázané. Napsal jsem si fórum v PHPčku, ale když uživatel zakládá nové téma volá se funkce MkDir(). Zkrátka vytvoří se nový adresář do kterého potom skript ukládá zdroje nového tématu. Přestože mi doma na PC vše funguje jak má, na internetu u poskytovatele mi funkce MkDir hlásí: "permisson denied". Kamarád mi říkal, že tato funkce může být zakázaná v nastavení serveru, aby ji třeba někdo nezavolal v cyklu a nevyrobil tak najednou třeba tisíc nových adresářů. Můžete mi říci jaké s tímto máte zkušenosti?
Je to jinak, musis mit povolen pristup pro zapis do slozky, ve ktere tvoris podslozku, chmod - doporucuju v tomhle pripade prava 0777
Diky me nenapadlo, ze pokud mam adresar pod root, tak mi to nebude fungovat. U root totiz asi nemuzu nastavit prava, protoze nejsem vlastnik. Musel jsem to dat cele do vlastniho adresare, pak to behalo. Jedna zaludnost tam ale byla. Pokud vytvorim adresar asi takhle: MkDir (jmeno,0777) tak mam smulu, protoze on si sam nastavi prava na 757 (nevim proc). Musim pripojit radek ChMod (jmeno,0777) a nastavit jim prava znovu. Teprve pote uz jsou prava nastavena v poradku. Neni to zvlastni?
Ale to bude naka prasarna, group stejne nema prilis velkej vyznam, v tomhle pripade... Teda zalezi na tom, jesltli vlastnik souboru a uzivatel na kterym bezi PHP sou ve stejny grupe.....