menici se CSS styly

Zdravim,
Na svem monitoru mam rozliseni 1200 1024 a podle nich taky delam svy stranky. Kdyz sem je ale videl u kamose, kterej ma 800 600 tak sem se malem zdesil.

Poradte mi jak bych to mohl udelat, ze bych mel vic stylu. Treba 800600.css a 12001024.css atd....
Aby se mi menily podle toho, jaky ma uzivatel rozliseni...
<HTML>jedine pres javascript, ale ukazku zdrojaku po me nechtej - nemam ten jazyk rad a kdyz bych mel v nem neco napsat, musel bych to najit v manualu</HTML>
Takze myslis ze by to slo nejak takhle:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="<!--JAVASCRIPT--!>">
<HTML>nene, musis prvni v javascriptu otestovat to rozliseni a pak do stranky (javascriptem) teprv vypsat tenhle kod (uz se spravnou cestou)

druha moznost (horsi) by byla udelat (zas v javascriptu) ten test a podle vysledku ho presmerovat na spravnou stranku, ale to je fuj, radsi to udelej tim prvnim zpusobem</HTML>
Mam pro tebe nejlepsi reseni - vyser se na ruzny rozliseni a pis fsechno pro 800x600 nebo 1024x768 :-)
A nebo použij css-layout (při nejhorším i tabulkový), kterému nastavíš, ať se roztahuje třeba na 95% obrazovky. Tím problém s rozlišením odpadá.

Druhou možností je opravdu pevný design 800*600 (případně 1024*768).

Celé je to vlastně o "absolutním" a "relativním" designu (tzn. pevně stanovenému - pixel po pixelu nebo přizpůsobivému relatovnímu - relativní velikosti, písma, atd.)
Doporucoval bych bud vse v 1024x768 nebo jednoduchej skript v JS, kterej zjisti rozliseni uzivatele, z toho bych udelal promenou, kterou bych vlozil do nacitani stylu,...
Malokdo pouziva rozliseni vic nez 1024*768. Protoze na 1200 musis mit fakt velky monitor a musi ti vyhovovat celkem titerna pismenka.
A tyhle podminky splnuje malokdo.
Kdyz budes pocitat s rozlisenim 800*600, tak ti co maji vetsi rozliseni si kolem okna muzou zobrazovat jeste ruzny serepeticky (oblibene polozky apod).
Milos Mno ja mam celkem slabej pocitac a jedu na 2048*1536 (uz sem to jednou rikal), ale je pravda, ze malojakou aplikaci mam na cely okno, spis tam mam vic aplikaci najednou :) A nevim, co je u tebe velkej monitor, ale tohle jedu na 19" a myslim, ze dneska maji vetsinou fsichni nejmin 15", 800x600 je uz minulost :)
Já odhaduju, že 800x600 má pořád ještě tak 40-50% lidí. Z toho důvodu, když dělám pevný design, zatím používám 800. Je menší zlo, když tam zůstane někomu volné místo, než když se to někomu hnusně roztáhne přes monitor a nic z webu nevidí.
Příklad vhodného skriptu:

<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
var styl=800; /* default */

if (window.screen) {
var w=screen.width||0;

if (w>=1024) styl=1024;
if (w>=1280) styl=1280;
if (w>=1600) styl=1600;
}
document.write('<link rel="stylesheet" type="text\/css" href="styl'+styl+'.css">');

//-->
</script><noscript><link rel="stylesheet" type="text/css" href="styl800.css"></noscript>

Skript nejdříve nastaví default styl a zjistí, zda existuje objekt window.screen. Pokud to jde, tak zjistí šířku zobrazení a nastaví vhodný styl, nakonec se vloží kód pro načtení stylu. V případě, že prohlížeč neinterpretuje JavaScript, tak se vloží kód pro načtení default stylu.

Tento kód se vloží mezi tagy <head> a </head>. Osobně dávám všechny skripty těsně před </head>. Potom stačí ještě vytvořit soubory se styly styl800.css, styl1024.css atd. pro jednotlivá rozlišení, nahrát na WZ a mělo by to fungovat. (Otestováno v Mozilla 1.2.1 a IE4)
ta diskuse o tom kolik lidi ma jaky rozliseni tu byla uz hodnekrat, ale moje statistika pres counter vypovida jasne o 1024*768
za brezen na mem webu:
800*600 --> 224 lidi
1024*768 --> 512 lidi
vyssi --> 47 lidi

je to vsem jasne? Kdo dela web o pevne sirce vetsi jak 800, tak nasere kazdeho druheho cloveka, ktery mu na web prijde.
Tak jsem to myslel :-)
Taky si myslim ze by mely optimalizovat pro rozliseni 800*600. Protoze ja ho zrovna pouzivam a nejsem jedinej v mem okoli. Ale uz setrim na vetsi zatim nemam penizky :) A kdyz nekdy najedu na stranecky pro vetsi monitory tak si rikam aaa stranecky delal nejakej zazobanej amater. :)) Ten uz si to financne mohl dovolit a spodinu nebere k sobe do party :)) Je fakt ze ceny klesaji ale kdyz clovek bere minimalni mzdu :( Tak je to pak tezke si neco kupovat :(
No já nejsem ani zazobanej ani bohatej stranky delam a mam je v rotliseni
1024*768 a mam je absolutne a i na 14 palcovym monitoru s timhle rozlisenim to eni vubec spatny a da se to v pohode precist. A i podle mych průzkumu lidi hodne pouzivaj prave rozliseni 1024*768.
A pokud clovek nema na vetsi monitor tak bud musi na brigadu a nebo se s tim smirit jelikoz pokrok nikdo nezastavi. To je asi to samy jako kdyby jste nadavali ze na 486 nespustite GTA3.

Tot muj nazor na toto tema.Peta
Nemo, pozdravuj v Rusku, k vam asi hyodnota 1024 este nedostla.... Neznam nikomho mimo svy skoly kdo by pouzival 800
Tak ja teda padim do ruska a vemu sebou par svych kamosu :)) Cekal jsem ze me potesite a poslete mi nejakej ten monitor :) Neva nic se nedeje :)) Jeste ze microsoft naprogramovaly ty posuvniky :)) Jinak bych si to moch hodit :)))
Vy jste všichni fakt asi blbí!!! Podívejte se na pár opravdu profesionálně udělaných webů, a pak teprve kecejte o rozlišení. Všude naleznete buď design (nejčastěji css) roztahující se na šířku obrazovky nebo pevný design 800x600.

Taky mám 1024 a rozhodně to v něm vypadá lépe, ale je slušné přizpůsobit stránky pro co největší spektrum čtenářů. Dělat pevný design v 1024 je asi jako dělat stránky jen pro IE. Navíc, když shlédnete nějaký ten profesionální web, zjistíte, že do 800 pixelů se toho dá naskládat opradvu hodně.

Jinak, co se týče monitoru, já jsem míval i na staré 15" 1024. Možná to někdo nepřečte, ale mě to vyhovovalo. Potom je prostě nesrovnatelná pracovní plocha.