PHP scripty

Ospravedlnujem sa ak ste uz taketo veci riesili, ale nakpriek tomu sa pytam .. existuje nejaky program ktory mi umozni prehrat php scripty.. pridadne pripadne vytvorit si Mysql databazu.. Presne nieco take ako to slape tu na webzdarma.. Dakujem..
Uz som skusal aj PHP Coder vselico som intaloval .. ale moc to neslape.. Nevedel by ozaj niekto nieco spolahlive..
pro WIN je velice dobre pripraveny server APACHE (pro zpracovani PHP scriptu) a MySQL server v balicku PHP TRIAD, jednoducha instalace, neni treba nic moc nastavovat

stahni si to z: http://sourceforge.net/projects/phptriad
Uz som si to vsetko nainstaloval..
Spýtal by som sa moze byt nainstalovaných aj viacero Apache..
Napriek tomu mi to nejako neslape.. Mysql Front ma pripoji na moj webserver.. ale PCP Coder mi tie scripty vobec nespusta.. Vobec neviem co s tym je Nemal niekto podobne situacie.. Alebo mohol by mi niekto napisat svoj postup.. Ako si to vsetko naistaloval aj nastavil vsetky settings..
Dakujem..
instalace phptriad je popsana na http://dusan.pc-slany.cz/internet/php/jak_zacit.htm

jestli chces vytvaret tabulky a databaze jako tady na wz stahni si phpMyAdmina (mel by byt ke stazeni na www.mysql.com)

a editor s moznosti prehravani scriptu je treba PHP Expert Editor nebo DzSoft PHP Editor

btw k cemu by ti bylo dobry instalovat vic jak jeden apache??
Dakujem.. hned to vyskusam..
Ani ten PHP Expert Editor mi neprehrava tie scripty.. Teda vzdy to prehra ako keby to bol subor htm alebo html? Uz som z toho hotovy pozrel som vsetky nastavenia a vobec neviem ze co...
dal som si prehrat jeden script ankety
a toto mi vyhodilo


Notice: Undefined variable: hlasuj in C:\WINDOWS\Pracovná plocha\javascript\anketa\anketa.php on line 4

Líbí se vám tato anketa?
Ano

Notice: Undefined offset: 1 in C:\WINDOWS\Pracovná plocha\javascript\anketa\anketa.php on line 36
0(0%)
Ne

Notice: Undefined offset: 1 in C:\WINDOWS\Pracovná plocha\javascript\anketa\anketa.php on line 40
0(0%)
Hlasujte kliknutím na odpovìï.


Notice: Undefined variable: alert in C:\WINDOWS\Pracovná plocha\javascript\anketa\anketa.php on line 49

Ale ked ju pouzijem tu na webzdarma tak vsetko slape tak ako by to malo..
No jo...soudě dle těch hlášekm to vypadá, že máš buď v php.ini nebo na začátku toho skriptu toto :

error_reporting(E_ALL);

Stačí to zakomentovat nebo změnit úroveň hlášení a jsi v pohodě.

Jinak bys to mohl ošetřit třeba :

if(!isset($hlasuj)) $hlasuj="";

Pak tam máš poznámu : Undefined offset: 1 in.....

Tzn., že buď jsi vytáhl data z databáze nebo z nějakého pole a pak se pokoušíš k němu přístupovat pomocí $pole[1] a přitom v tom poli nemáš dvě hodnoty, ale jen jednu. Nezapomeň, že zde se počítá od nuly.

$alert je totéž co $hlasuj

Pokud používáš výběr dat z databáze, bylo by dobré si chybičku ošetřit minimálně tímto :

$sql = "SELECT ....... FROM .... ORDER BY .... LIMIT"; //sql dotaz
$query = @mysql_query($sql); //provedení dotazu
if(!$query) echo mysql_error(); //vypsání srozumitelné chybové hlášky

a pak už pokračovat normálně dále.

Když tak sem hoď ten skript, bude to určitě nějaká kravina, ale znáš to..člověk do toho může hledět půl dne a nic nevidí a když to ukáže druhému, málem by se hanbou propadl, že to neviděl.
Dik