GDBM?

Muze mi nekdo rict, kde se da sehnat GDBM databaze a jak funguje? Ucim se podle Kosakovi knizky a nejak jsem u tohodle zkolaboval...nevim, kde ji vzit a jak s ni pracovat, kdyz mam stranku na wz.
Dik...Michal
pouzij SQL
ftp://ftp.gnu.org/pub/gnu/gdbm/
(nevim, jestli tam jsou wokenni binarky, to musis zjisti sam)

gdbm: jednoducha 'databaze', neni to zadny sqlko, akorat ti umoznuje jednoduse ukladat urcita data do jednoho souboru...
->neni moc vykonna, ale pro jednoduche pouziti vetsinou staci
Diky za info.....
Potrebuju udelat jen databazi registrovanych uzivatelu a jejich mailu...pro rozesilani novinek.
SQL bych pouzil, to neni problem, ale vem si kolik ti daj mista....musi se jim setrit:-)
> vem si kolik ti daj mista....musi se jim setrit:-)

No nevím, já myslím, že není třeba si plést hlavu s GDBM. Taková menší tabulka s maily ti v SQL zase tóóólik nezabere a 2MB (co jsou tuším na wz) už vůbec neohrozí ;-)

Ale jinak chválím za šetrnost! ;-)
Tak to juuu....Ja netusil, kolik to tak muze zabrat.
Pokud tam nebudeš mít lidi z celý republiky a okolí, tak to opravdu moc nezabere.
imho:
budeme pocitat 50 bajtu na zaznam, na min se podle me nedostanes
-> 2000000/50=40000 zaznamu
(vim, ze 1MB!=1000000 bajtu...)
->tak pro nejaky okresni mesto to bude (mozna) stacit ;-)
Snad to přece nechceš pro celé město? ;-)
Když říkám, že "menší tabulka v sql moc nezabere", počítám maxiláně tak s 500-1000 maily. Ale on to už >jkt< přede mnou rozebral lépe...
Jen tak mimochodem, tahle databaze ještě nedávno na wz nefungovala, a když jsem žádal o radu tady ve fóru, dostal jsem radu typu 'použij MySQL...', ale to je jako jít s kanonem na zajíce, stále mě to zajímá takže pokud vám to tady na wz funguje dejte určitě vědět.