AUTO_INCREMENT v MySQL --- urcite mate podobny problem

Cus ...
pozivam auto_increment v MySQL ... problem je v tom, ze kdykoliv smazu klidne i cely obsah tabulky, tak se mi nanapise nove id (pri vlozeni dalsiho radku pomoci insert) 1 ... jak by se zdalo ... ale napr. 54 ... proste se to jakoby nenuluje ani kdyz je tabulka prazdna ... me by akorat zajimalo jak to opravit ... zkousek jsem FLUSH ale ten nejak nefunguje ... pry nemam pravana tuto funkci ... ani z weboveho rozhrani MySQL ani ze stranky v php ... prosiim pomosstee
Hodnota u AUTO_INCREMENT se pouze zvysuje, nezalezi na tom jestli mazes zaznamy nebo ne. Pokud chces zacit "od zacatku" muzes treba smazat celou tabulku z databaze a naexportovat ji zpatky. AUTO_INCREMENT ID pak pojede zase od 1.
a ses si jistej ze by to neslo nejak obejit ... treba rict databasi at smaze vyrovnavaci pamet ... pouziva se na to FLUSH le ten na WZ nejede ... :-)
Nejde to tedy nejak jinak nez mazat porad celou tabulku?
Skript kterej delam nemuze porad mazat celou tabulku jako blbej protoze tam muze byt prihlasenejch vic uzivatelu a kdyby jeden neco pripsal a ten druhej mu najednou smazal celou databasi tak by bylo akorat hodne zlosti ... .-)
A potrebujes nezbytne jet ID od zacatku? Ja AUTO_INCREMENT pouzivam u tabulek, kde je mi jedno, jaky ma ID hodnotu, ale jen potrebuju aby bylo unikatni.
presne jak rika Martin....
auto incerement slouzi k rozpoznavani unikatnich radku.. na co nulovat?
nedava to zadny smysl, rekni na co to potrebujes
Nekdy je to sice divne, ale vzdyt to nevadi, ne ? Jak je psano vyse - slouzi k rozpoznavani unik.radku....
Smazanim tabulky prikazem DLETE FROM table se index nevynuluje, ale prikazem TRUNCATE table ano.