for

Vím že tohle je blbá otázka ale sem holt amatér a nevím to...
jak docílim toho aby se např tento příkaz : for ($i = 1;$i < 11;++$i) prováděl pořád dokola ale ne hned ale vždy jednou za 10 minut ?

thx
pokud tady zase nekdo nepouzije slovo "crontab" tak odpoved zni nijak.. to co chces kravina (viz: pozadavek->odpoved (HTTP))
v php je to kravina, jestli neveris zkus sam i kdyz presne nevim, co mas na mysli, jestli:

for (blabla) {
sleep (600);
}

a nebo neco jako:

while (1) { # ja vim, tohle se nedela ;-)
for (blabla) {

}
sleep (600);
}

jen to spomali nacteni stranky a to dokud se nestane (v druhym pripade nikdy resp. po vyprseni timeoutu) nic na ni neuvidis .. to co chces ty se v php udelat neda, jedine s refreshovanim, ale radeji pouzij javascript, ten zas neumim ja :-)
k cem to vlastne potrebujes dyt je to kravina kdyz napises k cemu to ptrebujes tak ti nekdo proadi nejakej zpusob kterym by se touj problam dal resit
Prostě potřebuju aby "něco" vlezlo na zadanou adresu vždycky jednou za 10 minut.
tak to mas bohuzel smulu bez onoho slova.. nerealne ;-)
myslis treba obnoveni obsahu nejake casi stanky kazdejch deset minut ?
tak to udelej nasledovne do hlavicky te stranky dej JSscript
<BODY ONLOAD="obnov()">
<SCRIPT>

ii=3

function obnov() {
ii=ii-1;
if(ii==0) {location.reload()};
setTimeout("obnov()",4000);
}
</SCRIPT>
trochu si pohrj stemi cisly

nebo meta

<META HTTP-EQUIV="refresh" CONTENT="600; URL=necopotrebne.php" >


sice jsem nekde cetl ze http protokol umoznuje aby server klintovy vnutil nejakej obsah (tlačil) ale to je spise zalezitost cgi cos tady nepude a ani sam nevim jak by se to delalo
Neboli když vypnu JS a META REFRESH, jsem za vodou (jako že obojí vypnutý mám)...
najdis si placenej a napsis si cgi script
Rozumím Tvé otázce. Tady je moje vysvětlení:
Dalo by se říci, že PHP skript pracuje na principu klient-server. To znamená, že aktivní (=dělá to, co si naprogramoval) je pouze tehdy, má-li ho někdo načtený ve svém prohlížeči.
Pokud tedy chceš, aby Tvůj skript něco periodicky prováděl (např. zasílal emaily, "koukal se" někam, atd.) musíš zajistit trvalé spuštění skriptu na nějakém serveru a přes tag <META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="600; URL=/tvujskript.php"> se bude každých deset minut provádět znovuspuštění skriptu.
PHP není pro tento případ vhodný. Lepší je použít jiný jazyk, např. CGI.
> AgentJ
Možná jsem blbý, ale absolutně nerozumím tomu, co tady pořád někteří tvrdíte.

např. věta:
Dalo by se říci, že PHP skript pracuje na principu klient-server. To znamená, že aktivní (=dělá to, co si naprogramoval) je pouze tehdy, má-li ho někdo načtený ve svém prohlížeči.

je dle mne úplně zcestná nebo ji alespoň vůbec nechápu. Jak může být php načtené v prohlížeči?

> Lepší je použít jiný jazyk, např. CGI.
A to jako na věci něco změní? Jak pomocí CGI docílíš časovaného spouštění skriptů. To uděláš jen pomocí nějakého "plánovače úloh" na serveru - viz. Masterem zmiňovaný Crontab.

Navíc se tady ta otázka řešila minimálně už 20 krát.


Pro autora dotazu:
Uvědom si, že skript se vyhodnocuje v "krátkém" časovém úseku a následně se jeho výsledek odesílá ke klientovi do prohlížeče. Jestli chceš, aby se v rámci jednoho skriptu provádělo něco každých 10 minut, hledáš něco, co udělat ani nelze. Je to nesmysl. Teoreticky lze různými smyčkami běh skriptu zdržovat, ale je to prasárna, výsledku nedocílíš a popírá to základní princip php. Raději na to zapoměň!

Druhou věcí je, jak zajistit, aby se nějaký skript spouštěl pravidelně. Prostřednictvím klienta lze poslat metainformaci <META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="600; URL=/tvujskript.php">, která stránku každých 600 sekund (či milisekund?) obnoví. Ale jako vždy platí: klientovi nemůžeš nic nařídit. Když to bude chtít udělat, tak nic obnovovat nebude. Druhou možností je skript pravidelně spouštět nějakým "plánováním" na serveru. Slouží k tomu např. zmiňovaný Crontab. Ten to vyřeší, ale rozhodně ne tady na webuzdarma, kde, jak tuším, není k dispozici.

Uff, to jsem se rozepsal ;-)
2AgentJ: sorry ale placas nesmysly, a CGI neni programovaci jazyk, to je pouze rozhrani umoznujici pouziti JAKEHOKOLI jazyka nebo programu vykonavaneho na strane serveru, a neni pravda ze toho musi automaticky poskytovat vic ( i PHP nemusi bejt jako mod serveru, ale jako cgi)

2M:to co cches se da vyresit kombinaci JavaScriptu a PHP:

<? if (!$pocitadlo) $pocitadlo=0 ?>
<script language="javascript" type="text/javascript">
window.tmr=setInterval("funkce()",600000);
var i=<? echo ($pocitadlo); ?>;
function funkce() {
i++;
location.href="tento_soubor.php?pocitadlo="+i;


}
</script>
</head>
<body>
<?
// dalsi zpracovani
if ($pocitadlo==0):
include ("neco.php");
.. prikazy ...
elseif ($pocitadlo==1):

include ("neco_jinyho.php");
...
...
..
endif;
?>
Mozna se ten skript bude muset jeste upravit , nevim . Ale princip je v tom ze odcasovani musi provadet klient a vysledek php skriptu predat parametrem a ten php skript pak zpetne preda hodnotu pocitadla zpatky skriptu u klienta, aby se nevyresetoval.. ($pocitadlo by se melo kazdejch 10 minut zvetsit o jedno, ale to zvetsovani vlastne provadi klient ne server)
Jeste me napadlo ze by se to mohlo zjednodusit:

<? if (!$pocitadlo) $pocitadlo=0 ?>
<script language="javascript" type="text/javascript">
window.tmr=setInterval("funkce()",600000);

function funkce()
{
location.href="tento_soubor.php?pocitadlo=<? echo ($pocitadlo+1) ?>;
}
</script>
</head>
<body>
<?
// dalsi zpracovani
if ($pocitadlo==0):
include ("neco.php");
.. prikazy ...
elseif ($pocitadlo==1):

include ("neco_jinyho.php");
...
...
..
endif;
?>
M: Tak sem to odzkousel funguje to jestli je to to co chces...

priklad je na http://sojkovec.wz.cz/pokus.php
zdroj si muzes stahnout z sojkovec.wz.cz/code.zip
A jaké to má využití, smím-li se zeptat?
Nevim .. ale chtel to ten M
;-)

Otázka je, jestli by nebylo lepší mu to rozmluvit nebo se ho vyptat, na co to potřebuje. Každopádně jsi mu pomohl víc než dost.
Myslím to tak, jestli nechtěl vyřešit nějakou začátečnickou věc a my ho nesvedli ze správné cesty tímto "šíleným" řešením.
No prave mozna sme ho vsichni spatne pochopili, nevim.. No aspon sem se na chvili "zabavil";-)
Diky moc všem za pomoc,tak trochu sem si všechny rady smontoval dohromady a vyšlo mi přesně to co sem potřeboval, ještě jednou díky.
No to si nas potesil;-)