Helpnite mi s přihlášením

Potřebuju pomoct s přihlášením. Mám vytvořenou registraci ta jede v pohodě ale mám velkej problém s loginem. Mám to pomoc data báze na jmeno a heslo a nevim jak na to. Nepište mi že si mám koupit knížku protože to sem už udělal a nevím si rady. Předem dik. Dxx
dotaz vubec nechapu...
Prostě potřebuju vědět jak mám udělat¨přihlášení pomocí databáze.
Ja to mam udelame na webu takto:

if (($heslo == "tvoje_heslo") && ($nick == "tvoje_jmeno")) {
echo"<HEAD><META HTTP-EQUIV='Refresh' CONTENT='0; URL=adresa stranky kdyz je to spravne'></HEAD>";

} else {

echo"<HEAD><META HTTP-EQUIV='Refresh' CONTENT='0; URL=adresa kdyz je to spatne'></HEAD>";
}

Pokud to mas udelane i stou registraci tak zkus pouzit funci require().
Mozna jeste pokud mas v te registraci nejake udaje (jmeno,prijmeni,datum nar. atd.) stalu by zato udelat to tak ze by se vytvoril soubor ktery by se jmenoval $nick.log(nejaka pripona to je jedno-treba .dat atd).
A kdyz se dotycny logne nacte se podle $nick nacte se pomoci require() dany soubor kde jsou vsechny promene ulozeny ($heslo,$jmeno,$prijmeni,...)
Doufam ze ti to pomuze(ja se s tim taky dost drbal:))

>> adamek.borec.cz
tak tento zpusob je s prominutim shovadilost...

to co chces muze byt napr takhle:

if (mysql_num_rows(mysql_query("SELECT id FROM tabulka WHERE nick='$jmeno' AND heslo='$password'")) == 1) {

je to ten pravny a muze vstoupit

}
2Adamek: Ty ses asi zblaznil, ne?

Master to pise samozrejme dobre, ale navic bych, bejt tebou, pridal aspon funkci crypt, a hesla mel ulozeny v kryptovany podobe.

Proste v tabulce bude treba 4j8f4c86e8 = to heslo a pri prihlasovani das tvuj vstup zakryptovat a porovnas to s obsahem v tabulce...

Scar
2 Scarabeus:Criptování ? a kolik lidí si myslíš bude přidělávat práci zjišťováním hesel tvých uživatelů na freewebu ?
2Mike: to by ses divil, kolik lidi to bavi... nejde o to, kdo by chtel/nechtel, ale o zpusob smysleni ohledne bezpecnosti dat a prihlasovani
ja pouzivam spis ukladani hesel do MD5...