MALÁ a velká písmena

Ve vyhledávání mi to při hledání slova např.: sEzNAm hledá doslovně sEzNAm, takže to normální seznam, nebo Seznam nenajde. Lze do PHP něco vepsat, aby to velká a MALÁ písmena ignorovalo ;-)
pouzivej LIKE
Co je to "LIKE"
ICH: uz me to zacina stvat...
to co ty delas je presne to co vsichni tady neradi vidime..
kup si knizku nebo si na internetu sezen nejaky tutorialy co te nauci programovat, nebo aspon nejakou prirucku!
jestli nemas manual k Mysql tak si ho sezen, pak se nebudes tak hloupe ptat
Bohuzel musim s Masterem souhlasit, kdyz uz se do neceho poustim, tak aspon trochu s rozvahou a ne hlava nehlava, hrrrr, ted to chci a je mi jedno jak...

Tohle forum by melo slouzit k reseni zavaznejsich problemu, kdyz uz si clovek opravdu nevi rady a ne ze nekde neco zkopci pouzije, nevi jak to funguje a ani jak se to pouziva...
Jde o to ještě, jak to hledá. Jestli přes MySQL, tak ten LIKE. Jestli bez MySQL, tak asi EregI().

Tomík.
BTW nemusi to byt jen zavaznejsi problemy ale treba i nejaky zajimavy nebo poucny... krom toho pletes MySQL do PHP diskuze...
>>pouzivej LIKE<<

Taky mám dotaz (jsem začátečník, tak mě hned nebijte :-)) )
Při vyhledávání v databázi mi to rozlišuje velká a malá písmena, což nechci.
Používám dotaz s LIKE
$vysledek=mysql_query("select * from nazev_tabulky where zaznam_v_sloupci like '%".$_GET["hledat"]."%' order by id");

nastaveno je v databázi : Porovnávání latin2_czech_cs
záznamy v tabulce: latin2_czech_cs

Poraďte mi, prosím, jak upravit dotaz, aby nerozlišoval malá a velká písmena při hledání.

Předem Dík.
Převedeš všechno na malá písmena:

$vysledek=mysql_query("select * from nazev_tabulky where lower(zaznam_v_sloupci) like '%".strtolower($_GET["hledat"])."%' order by id");

Nezkoušeno!
zbi: přesně tohle jsem chtěl napsat :-)
Paráda, funguje. Dííííky moc.
Já bych s tím asi bojoval dlouho ...
ono aji de nastavit MySQL kodovani na cokoliv, co konci "ci"
S tím "ci" by mě to zajímalo. Než jsem napsal svoji odpověď i to jsem zkoumal, ale nenašel jsem vhodnou alternativu. Ale rád si rozšířím obzory:

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/charset-ce-sets.html

Otázka zní, kterou znakovou sadu pro latin2 (a češtinu) mohu použít, aby vyhledávala bez ohledu na velká a malá písmena?