maily

Mám script na odesílání mailů několika lidem. V souboru maily.txt jsou adresy zapsány takovýmto způsobem:neco@nekde.cz; dalsi@mail.cz; vas@mail.cz atd. za každým mailem je ; a mezera. Mají tam býti nějáké uvozovky? odesilaci script vypada takto:
<?
$adresy = include("maily.txt");

$to = "$adresy";
$from = "od@koho.cz";
$subj = "Novinky";
$msg = "$novinky\n" .
"Datum odeslání: " . Date("d.m.Y") . "\n" .
"Čas odeslání zprávy: " . Date("H:i:s") . "\n";

if ( Mail($adresy, $subj, $msg, "From: " . $from) )
echo "Mail byl odeslán.";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat";?>

Kdyžje v souboru maily.txt jen jeden mail tak to fumguje,a le s více tu už neodesílá
chyba:
má tam být
<?
$open = FOpen("mail.txt","r");
$adresy = FGetS($open,1024);
FClose($open);

...

ale nechapu, proc tam ma byt to "1024"
1024 označuje pocet znaku v radku. Tedy, máš řádek, který má dejme tomu 5000 znaků, no a tento příkaz vezmz toho řádku jen 1024.

Jinak z toho skriptu. To co máš napsaný vezme pouze první řádek. Abys dostal i ostatní, musíš to dát do cyklu.
Tedy:

$open = Fopen("mail.txt",r);
while(!FEof($open))
{
$adresa = $adresa . FGetS($open,1024);
}
FClose($open);


Tomík.
no jo, ale ja to mam vse v jednom radku a stejne to nejde ani timto zpusobem :-[
Tak zkus dát $adresy do uvozovek

if ( Mail("$adresy", $subj, $msg, "From: " . $from) )


Tomik.
Stejne to nejde :-/ Nevite o nejakem clanku?
maj bejt maily v tom souboru zapsané takhle:

1) vas@mail.cz; nekdo@neco.cz;
nebo
2) "vas@mail.cz"; "nedo@neco.cz";
nebo
3) $adresy = "vas@mail.cz"; "nedo@neco.cz";
nebo jinak?
Maily maj bejt zapsaný bez čárek, jen s mezerou
$adresy = "vas@mail.cz nedo@neco.cz";
Přesně jak píše Bery. Maily musí bát zapsány bez čárek a středníků. Pokud je mezi maily středník funguje to jen pokud jsou maily maximálně dva. S víc to už nejde. Nevím proč, ale mě to tak šlo.
Myslím si, že maily nemžou být oddělené středníkem, ale čárkou. Pak by to mělo fungovat.
Věř tomu, že tam není žádné oddělení, jen mezera. Dlouho jsem se to snažil rozchodit a jejině takto to funguje. Zkus si to :-)
Máš pravdu, nějak moc sem důvěřoval manuálu. Tam by to asi měli mít dobře. No, třeba to opravili v php verzi 4.3.4...
Do manulálu jsem se nekoukal, dělal jsem to zkusmo :-)
Aha, tak ono to funguje buď s mezerou nebo s čárkou, ale klasícké čárka+mezera nefunguje. V manuálu (CZ) to maj vlastně popsaný dobře, jen bych předpokládal tu mezeru za čárkou...
nechci kazit morálku, ale nestacilo by si zalozit nejakej mail treba na volnym, ve filtrech nastavit preposlani na dalsi maily a odeslita to jen na jednu adresu? vzhledem k limitu 10/hod. je to docela sporivy....
Šlo by to, ale když to jde tak jak píše, jen míso středník mezera dá čárku, tak proč?
To Jirka: Tam by si ale nikdo nemohl přidat mail. To by jsi ho tam musel vždy dopsat sám. Ale možnost to je. Někde tady kolem jsem četl, že to není jen 10 mailů hodina, ale jedna žádost na odeslání je omezena jen na 10 adres (snad se chápeme). To je pak dost blbé na novinky.
jestli teda dobre chapu tak se to posila na adresy, ktery si zada uzivatel? pak mi ale nesedi ten txt - nebo je to nejak trvalejsi - asi bych to lip chapal, kdybych vedel jak presne to ma vypadat...
Myslím, že se nám to tady pěkně zamotalo. Já mám udělanou stránku, kde vyplním co ja na webu nového. Odešlu to a pošle se to na adresy, které jsou v texťáku, a do kterého si uživatelé mohou přidat svůj mail (né přímo, ale přes formulář, to je snad jasné :-) Ten texťák si odesílací script natáhne a je to.
to je vsak jina!
tady nekdo neni blbej - viz tema omezeni mailu - to odeslani pres localhost boura hranice - se spravne config apache je to ok!