Problém,kterej mě leze na mozek

Zdarec.Mám takovej menší problém.
Mam vstupni stranku na ktere je input pole ktere odesle promenou name souboru index.php (na kterej se zaroven premistime)...V souboru index.php mam udelanej script na zapsani danyho jmena do databaze.Taky se tam zapise cas jak dlouho ma byt uzivatel zapsan v databazi.Ma to byt jakoze online uzivatele...
Jenze: Stránky mám dělaný typu index.php?page=blabla takže se z indexu neodesílá do databáze to že tam furt su.Nastavená časová hodnota uplyne a tím pádem nejsem v online users:(
Any idea?
já mám pocítadlo online useru delany jako flashovou animaci která mi po urcitým čase (cca 20sec) posle pozadavek na script ten script pak zapisuje online uzivatele a aktualizuje dobu vyprseni a cisti tabulku
to zni good...zkusim.
no... co takhle pred vypsanim online useru u kazdyho zkontrolovat posledni refresh nebo nacteni nejake stranky a bud ho prohlasit za offline nebo online?
jsou k tomu zapotreby techto faktoru:

1) do kazdeho scriptu das kousek kodu ktery zjisti kdo tu stranku pozadoval a zapise mu do DB cas jeho pozadavku

2) pri kazdem nacteni stranky se vyhoidnoti vsichni online/offline

3) zaofflinovani se provede pred vypisem a pocitanim online useru (tj tech kteri maji posledni pozadavek mladsi napr. nez 1minutu)

flash do toho netahej
tak na to jsem kratkej:(
a neslo by to tak, že do každé načítané stránky bych přidal script kterej by přepsal údaje v databazi?
Něco jako že by to vybralo řádek s uživatelským jménem a přepsalo hodnotu času...
Akorat teda ten script asi nenapíšu:(
vicemene to pises spravne...
v mysql pouzijes UPDATE tabulka...
a prepises cas vzdy kdyz si obnovi stranku nebo nacte jinou s tveho webu (kde ovsem tento update kod bude taky)
nestaci ten script napsat jednou a pak ho do kazdy page vlozit iframe 0x0? co se tyce znapsani scriptu - zalezitos velky prestavky ve vzdelavacim institutu vcetne sporadani hoooooodne velky svaci
Určitě bych nepoužil Iframe. Občas je to trochu krkolomné. jednodušší je použití require (nazev_stranky_skriptu.php). Ale jinak neprosto stejný postup. Napsání skriptu je záležitost opravdu pouze pár minut i s vyhledáním na webu či v knize.
..nakonec jsem to udelal pres iframe,zatim s tim nemam zadnej problem:)
muzete se na to mrknout na www.bbsstyle.com ale mam tam povinou registraci,kterou bych chtel ale trosku zmenit...A sice tak ze by slo vstupovat i anonymě...Ale ještě jsem nepřišel na to jak to udělat:(
.
.
PS:Kdybste věděli o nečem co se dá obejít nebo co by šlo vylepšit,tak mi to pls napište:)díkk...
Dew