ZACATECNIK PHP DATABAZE

Zdarec,jsem uplnej zacatecnik! Nainstaloval jsem si phptriad
jak jste na foru doporučovaly. Nakopíroval jsem si tam stránky a potřebuji nějaký jednoduchý skriptik na registraci heslem uloženi kontrola a databáze. Vůbec nevím jak nato a chci nějak začít. Ale opravdu tu spolupráci s databázi nechápu
Kup si někde knihu o PHP a dokud ji nedočteš tak nic nedělej...
když nebude zkoušet nic dřív, než ji dočte, tak ji po deseti stránkách přestane chápat a bude mu to k ničemu -- můj případ.
Tak to už taky od někud znám!Taky jsem to jenom čtením nepochopil!
no, tak třeba já jsem teď tím php úplně zdeptaná. Někdy předevčírem jsem se rozhodla, že se to naučím, a už teď jsem se dostala na hranice možností svého chápání :-(((
Já se to učím už tak půl roku a stejně umím houby!
nic si z toho nedelejte, z knihy sem taky poprve neco pochopil nejmin po roce prace s php .. a kdyz uz sem tomu rozumel tak sem stejne zjistil, ze tam toho neni vic, nez uz sem se naucil sam
Mate pravdu knizka nepomaha...Potrebuji priklad a na nem zkouset a zkouset a to mi jde hlavne o vytvoreni te databaze
Já stahuju už hotové PHP a ty měním, skoumám, upravuju a na tom jsem se asi naučil nejvíc!
to bych nerekl...
horko tezko pak budes schopny vyvijet vlastni systemy protoze si nerozvines schopnost konstruktivni a logicke prace
tomas: k tomu abys vytvoril to co chces ti nestaci jen umet trochu lip php, potrebujes i jazyk sql .. bejt tebou zacnu necim, na cem se naucis php, stejne ti to prihlaseni nebude fungovat tak jak bys chtel, kdyz jeste poradne nevis co je zabezpeceni
Mno, já sem začal s PHP v červnu, začal sem na seriálu v chipu (je někde i na netu) a zkoušel sem upravovat přiložený příklady. Pak sem prolez některý servery o php a koupil si knihu (před měsícem tu knihu). I ta kniha mi dost pomohla a umim toho docela dost...
Hm tak to je husty...
Ja sem cetl nakou knihu o PHP prectl jsem ji celoun, cca 300str. a pochopil sem uplne buřt, cetl sem na netu co to je a jak na to atd a nachupu ulny houby... :(
protoze vetsina tech ucebnic vychazi z predpokladu ze jiz nejaky prog. jazyk umite.. nejlepe C.
nejsou staveny pro html staticky fajnsmekry
Pokud si nekdo mysli, ze predelavanim skriptu se nauci nejvic, je fakt na omylu. Mne osobne se pak stalo, ze sem cumel do skriptu, kde byla polovina veci, kterym nerozumim. Rozhodne jako nejlepsi zaklady bych doporucil knizku o PHP od Koska, tam jsou sice uplne totalni zaklady, jenze od nich se prave vsechno rozviji... Diky tomu uz taky tvorim vlastni skripty a nejsou zrovna uplne jednoduchy.
Předělávat PHP skripty je opravdu úplně něco jinýho než upravova HTML. Sám jsem se učil z Kosky, kde jsou opravdu všechny důležitý informace pro začátečníka a po třech měsících pokračuji s knihou ze SoftPressu PHP&MySQL, která používám spíš jako manuál a poradce. Za necelýho půl roku již něco umím, ale taky nic jiného nedělám... Takže jestli chceš něco o PHP vědět nebo v něm něco udělat je opravdu nutný je pochopit (stejně tak MySQL).
Ještě malá pozn. nikdy jsem v ničem neprogramoval, prostě se učím.
Mate vsetci pravdu a zaroven sa vsetci mylite. Ak sa chcete naucit sam programovat potrebujete predovsetkym chut (ked mate este aj talent tak je to uplne skvele). Potom su narade vsetky metody ktore sa tu uz popisuju. Uzitocne su informacie z netu, manual, uzivatelske poznamky k manualu, knizky, hrabanie sa v cudzych zdrojakoch, diskusne fora, kurzy a co ja viem co este (nezalezi az tak moc na forme ale na kvalite informacii). To ze kazdemu vyhovuje ina metoda je uz o niecom inom. Ja osobne som sa napriklad okrem tych kurzov prehryzal cez vsetky tieto moznosti.
já bych mrknul na www.jakpsatweb.cz - tam jsou základy práce s php a databází a zbytek pak na kosek.cz....
Stáhnout skript a nějak ho upravit, není dobrý začátek.
Jestli chcete něco umět, musíte mít na to chuť a trpělivost. A to je svatá pravda. Mám zkušenosti s kolegy co to neumí, protože tomu nevěnují pozornost.
Nejlepší je mít něco kde je teorie, která vysvětlí co a proč se to dělá. K tomu všemu doplněna příklady, aby vám to v hlavě blýsklo. Většina začátečníku, co nic neumí, dělá jednu velkou chybu. Jdou přímo na složitý věci. Jednodušší skriptíky jsou sice pro vás prkotina, ale pomůže vám to. Začněte od začátku, ne někde uprostřed. Jakmile tomu budete trochu rozumět, můžete už přejít na složitější skripty, i ty z internetu. Ještě jedna důležitá vlastnost - naučit se jazyk je k ničemu, pokud nevíte jakým způsobem udělat skript (vědět jak to pracuje, co tam dát, co potřebuji, atd.).
Jinak souhlasím s peterem. Každému člověku vyhovuje jiná forma výuky.
Já jsem se HTML i PHP naučil samostatně z knižek. Další zdokonalení pak z jiných zdrojů.

PS: Je to můj názor, takže někteři mohou nad něčím protestovat.

Tomík.
mysql> CREATE TABLE autori ( <ENTER>
-> id INT NOT NULL AUTO_INCREMENT, <ENTER>
-> jmeno VARCHAR(30), <ENTER>
-> prijmeni VARCHAR(30), <ENTER>
-> PRIMARY KEY (id) <ENTER>
-> ); <ENTER>

JE TU NEJAKA CHYBA ?
Nevím, ale je lepší dát proměnné do uvozovek 'autori','id','jmeno','prijmeni'.

Tomík.
Jen zkousim zapsat tabulku a nemuze ji vytvorit haze to chybu
ERROR 1064: You have an error in your SQL syntax neear {30}
prijmeni VARCHAR{30},
PRIMARZ KEY {id}
}' at line 3
Není ta chyba "ERROR 1046: No Database Selected"?

Jestli jo, tak nebyla vybrána databáze. Abys moh vytvořit tabulku, musiš mít vytvořenou databázi.

Databázi a tabulku vytvoříš následovně:

1) Vytvoříme db
...\mysql\bin\mysql <enter>
mysql> create database 'jmeno_databaze'; <ENTER>
<dostaneš> Query OK, 1 row affected (0.00 sec)
mysql>exit;

2) Vytvoříme table
...\mysql\bin\mysql 'jmeno_databaze' <enter>
mysql> CREATE TABLE autori ( <ENTER>
-> id INT NOT NULL AUTO_INCREMENT, <ENTER>
-> jmeno VARCHAR(30), <ENTER>
-> prijmeni VARCHAR(30), <ENTER>
-> PRIMARY KEY (id) <ENTER>
-> ); <ENTER>



Tomík.
Dikec uz to jede