prenasanie promennych medzi subormi

potrebujem spravit script, ktory by bol schopny prenasat promenne (login, password, + nejake udaje) medzi subormi, a kvoli bezpecnosti nie je mozne pouzit cookies, co mi odporucite?
Nejlépe pomocí sessionů, jestli nevíš co s nimi, tak jinak to můžeš udělat třeba takto:

Dané informace si script uloží do souboru

$urlSouboru = $REMOTE_ADDR.".php"; // Proměnná $REMOTE_ADDR obsahuje IP

(přidej ještě další script, který bude staré odmazávat), tvůj script pak nadále podle IP ten soubor vždy najde a informace si z něj načte.
Koncovku php (a závorky <? ?>) tomu souboru přidej proto, protože pak nebude případnému heckerovy, který by zjistil IP oběti, nic vypisovat.

Místo indexování pomocí IP bys mohl použít cookies, ale i ty bys musel zabezpečit kontrolou IP.
o bezpecnosti takehoto riesenia sa nebudem bavit 8)

jedine, ze by to bolo cez https

takze tie session
Pokud vím, HTTPS bys na freewebu těžko hledal, a session... nooo... můj odpor je podnícen zcela osobní záležitostí, nevšímat si.
RE:Glurak: tak co mam pouzit?
A proč nepoužít cookies ? údaje se dají zašifrovat a pak porovnávat otisky a když se nemůžuou šifrovat kvuli vkládání třeba do inputů nejsou asi tak tajné .. krom toho na nějaké "hackování" cookies se každej vykašle pokud nejde zrovna o web CIA... A po skončení práce s cookies je můžeš vymazat ..
Plno paranoiků má Cookies zakázaný, a i kdybys to dával do INPUTŮ, přeci jen na serveru budeš muset ukládat šifrovací klíč, tak nač tam neuložit rovnou vše a na spolupráci s Klientem se vykašlat?
Na co klíč? Třeba md5 žádnej nepotřebuje...
MD5 není šifra ale hash. Z něj původní hodnotu nedostaneš!
Já reagoval na porovnávání otisků, je tam napsaný že se to zaifruje a porovnaj se otisky, což si protiřečí, tak sem si vybral... Jinak, třeba base64 požitý 2x (3x, 4x,...) je taky dost šifrující a není potřeba předávat klíč.
porovnávání otisků hashe slouží jen a pouze k ověření pravosti. Nelze však použít k přenosu dat, protože ty se musí předat takový, jaký je originál. hash je nenávratně poškodí, a můžeš je jen porovnávat... ale s čím, když ten originál je právě v nich!

Base64> Když myslíš, schovej si tak přístup k bankovnímu účtu, a pak mi dej echo. Budu ti vděčný.
Dobře, pak tedy ať jan používá SSL, šifruje všechno vlastním lagorytmem a ukládá to do cookies :)
Nejlepší řešení jsou sessions, jejich používání je v amuálu celkem slušně popsané.
SSL bys na freewebech(jmenovitě třeba zrovna webzdarma.cz) pohledal... A do placeného webu, to se moc lidem nechce, a myslím že ani Janovi.
Tak v tom případě jedině SESSIONS...
Na tohle se pouzivaj jedine sessions..