znaky ž a š dělají problémy při zaslání emailem z PHP

Mám problém se znaky ž a š, nejdou zaslat na email z PHP, podobný problém je když chci nahradit ž a š z a s, příkazem (záměnou), všechny ostatní znaky zaměnit jsou ale ž a š NE.

Děkuji za odpověď
Pavel
Myslim, ze tento problem se tu uz probiral...
Ale jinak by to teoreticky melo byt spatne nastavenym kodovanim, protoze prave z a s s hackem (velke i male) jsou jedine dva znaky s ceskou diakritikou, ktere se lisi v iso-8859-2 a win1250

Skus zmenit kodovani stranek nebo pokud ti chybi v <HEAD> tag
<META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
, tak ho tam dopln.

-pokud pouzivas kodovani win1250 (standartne vsechny dokumenty z Mrkvo$oftich Wi(n)dows), tak samozrejme musis nastavit charset jako win1250, ale to je jasne :o)

----------------------------
Jen tak mimochodem... Neda mi to abych si nerejpnul... Ale i kdyz spousta stranek je psanych ve win1250, tak schvalenym standartem je iso-8859-2 a win1250 je jen dalsim vymyslem Mrkvo$oftu, jen aby se nahodou nemuseli drzet standartu a mohli si dokazat, ze svetu vladnou oni...
TUCNAKUM ZDAR, WOKYNKAM ZMAR :o)
Dík, už jsem to našel jinde , ale děkuji mnohokrát za rychlou reakci
hezký nový rok
Pavel
<HTML>café: ne... nastaveni charsetu se musi provest v hlavicce mailu ne ve strance</HTML>
Přestože je to ve fóru zmíněno, stále mi to nefunguje (v těle mailu ž š ť), můžete poradit, kam zapsat tu hlavičku s tím charsetem ? Záleží také na nastavení charsetu stránky? Nebo na přijímacím programu mozilla x outlook ?

Předem dík tady je kód

PS.: posílám to ze s tránky s kódováním win 1250


mail("", "bla bla bla predmet",
"ž š ť tělo", "Bcc:$email, Content-type: text/plain; charset=iso-8859-2 Content-Transfer-Encoding: 8bit");
V tom posledním příspěvku se mi nelíbí to, jak za tím kódováním bez jakéhokoli oddělení následuje "Content-Transfer-Encoding". Nepřijde ti divné, že za Bcc píšeš čárku a tady ne? To bude podle mě chyba, kvůli které to programy neberou.
A taky si myslím, že aby to fungovalo korektně, tak musíš na stránce i v mailu nastavit STEJNÉ kódování - ať už ISO :-) nebo Win :-| ...

Ještě dodávám (já totiž sepisuju ISO stránky na 1stPage, kterej to překódovat neumí :-) ...), že znaky s odlišným znakem s ISu a Win jsou: Ž, Š, Ť, ž, š, ť.
V ISu jsou to:
Ž 0174
Š 0169
Ť 0171
ž 0190
š 0185
ť 0187

A ve Win:
Ž 0142
Š 0138
Ť 0141
ž 0158
š 0154
ť 0157

Třeba se to někomu bude hodit.
Dík zkusím tam čárku
Už jsem to vyřešil. dík za rady ...
Dobrý článek je na:
http://www.supersvet.cz//view.php?cisloclanku=2001021301
Nakonec jsem použil tohle: a jede to dobře (je to pro tělo zprávy, není to pro předmět)
$zprava="neco"
$zprava=Base64_Encode($zprava);
$emaily="neco"
$prijemce="neco nebo nic" //když chci, aby zpravy chodili jen ve skryté kopii
$hlavicka .= "From: neco@neco.cz\n".
"MIME-Version: 1.0\n".
"Content-Type: text/plain; charset=\"windows-1250\"\n".
"Content-Transfer-Encoding: base64\n".
"Bcc:$emaily"; // zkrytá kopie
Mail($prijemce,$predmet,$zprava,$hlavicka);
S \n to musí jít určitě. Já jsem si taky nebyl jistej, jestli funguje aspoň ta čárka. Ale mezera určitě ne.
<HTML>IMHO je to vsechno podle urcitych standardu stejne jako napr. jednotlive prvky v hlavicce... jen dodam (jsem zvedavy kdo me zase chyti za slovo) ze lepsi a komatibilnejsi by melo byt: \r\n
neboli: \n "cartrige return" a \r "line feed"

jinak pro predmet je kodovani: =?iso-8859-2?Q?".imap_8bit("predmet")."?=</HTML>