Forum po strankach

Chcem si napisat forum. Vsetko sa bude ukladat do suboru, ale chcem to delit na stranky napr. po 20 prispevkoch. Mam na to jeden navod, ktoremu absolutne nerozumiem. Mysles som, ze kazdych 20 budem ukladat vzdy do noveho suboru, ale to asi nie je idealne. Nemozte mi niekto vysvetlit to delenie po 20? Please
Idealni je to pres databazi, nejjednodussi si nejaky hotovy uz stahnout, a pak ho poupravit..
s tema souborama by to urcite nebylo nejlepsi .. mohl bys ukladat po 20 ale od nejstarsiho prispevku .. pokud bys mel 20 prispevku a vytvorill novy soubor kam bys pridal 21., na stranku by se ti vypsal jen jeden vzkaz .. po pridani 22. dva atd az zase do 40... jak rika Sojkovec pres databazi je to nejlepsi tam je soucasti prikazu prave limit radku
Mno jedno pekne forum s delenim po 20 bylo na intervalu jako jeden z nejstarsich clanku. Podotykam, ze to je bez MySQL. Pokud by to bylo s MySQL, kukni na jaknaweb.com, kde je boardfx, coz je hodne promakane forum s MySQL, ale je v anglictine;(
Diky, ale stale by som chcel vediet, aky je ten princip cez subor. Resp. kde konkretne by som to nasiel.
Ackoliv si cenim odpovedi svych kolegu - a v zasade lze souhlasit ze databaze je pro tento ucel vhodna, musim vam pripomenout, ze to tazatele nezajima. Myslim, ze je treba respektovat, ze pro cloveka, ktery o pouziti databaze nic nevi je skutecne jednodusi udelat to pres soubor. Ja jsem to tak taky delal a teprve pote co jsem ovladl zaklady PHP, jsem pokracoval databazemi. Ale k veci:

Cele se to lze docist (jak uz nekdo uvedl) v clanku na interval.cz "Navstevni kniha bez pouziti databaze" od Michala Kebrta. Je to v sekci vyvoj aplikaci - PHP - strana 10.

http://interval.cz/clanek.asp?article=485

Princip spociva v tom, ze zapisujeme prispevky kazdy na jeden radek v souboru, ktery potom pomoci funkce File() nacteme do pole. To pole ma tu vlastnost, ze kazdy prvek pole obsahuje jeden radek souboru. Potom lze jednoduse vypsanim prvku s indexy 0 az 19 ziskat prvnich dvacet prispevku. Vice se ale doctete v samotnem clanku. Je to tam dobre vysvetleno. Hodne stesti pri programovani.
Vsetkym velmi pekne dakujem.