include

Může mi někdo říct proč nefunguje tenhle kód?
Je uložen v souboru, kterej je umístěn v kořenovém adresáři. A begin.php existuje!
<?include "/php_script/begin.php";?>

Díky

Skoumi

P.S.: Ještě hlášku:

Warning: main(): open_basedir restriction in effect. File(/php_script/begin.php) is not within the allowed path. (from /3w/borec.cz/g/good) in /3w/borec.cz/g/good/php_self.php on line 4

Warning: main(/php_script/begin.php): failed to open stream: Operation not permitted in /3w/borec.cz/g/good/php_self.php on line 4

Warning: main(): Failed opening '/php_script/begin.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /3w/borec.cz/g/good/php_self.php on line 4
nesmis tam mit to prvni lomitko
No, ja bych pred to lomitko dal bodku, a zbytok cesty je potom brany ako cesta od
suboru, v ktorom ten include mas.
A kdyby to stejne neslo, skus if (File_Exists($file))
Jo, funkce include() je nejlepší, co znám. Bez ni bych si ani ne..
funkce nebo jazykový konstrukt, toť otázka... ;)
Díky vám všem za odpovědi, ale ještě něco:

Jak to mám udělat když se chci odkazovat na tenhle soubor odkuď koliv?
Nejde to napsat jako absolutní adresu, nebo tak něco? Předpokládám že nastavení direktivy include_path kvůli mně měnit nebudou!

Skoumi
jde.. tu cestu mas primo v tech chybovych hlaskach
No tak díky. To mně nenapadlo. Ještě se hloupě zeptám jednodušejc to asi nejde co? Třeba jako odkázat se na kořenový adresář stránek(nebýte mně jsem začátečník!)
Skoumi: tak to asi ne, pres ftp to sice vidis jako korenovy adresar, ale ve skutecnosti to korenovy adresar neni
Nepiš to tak:

<?include "/php_script/begin.php";?>


ale takhle:

<?include "./php_script/begin.php";?>
Petr Bláha: to ale snad funguje pouze pro aktuální adresář,ne?