Uložení Fontu

Jak mám uložit na mé stránky fonty tak, aby se použité fonty zobrazili i uživatelům, které tyto fonty nevlastni? Díky za odpovědi.
Leda je udělat jako obrázek...
Ne je jěště jedna možnost co si pamatuju existuje jeden program (ale nikdy jsem ho nepoužil) co mu řekneš adresu stránky a von ti vygeneruje soubor s tím písme v té stránkce ale ten soubor lze použít pouze na tu stránku z ktrý jsi to vygeneroval jestli máš zájem pošlu ti ho...
v kaskadovych stylech je moznost definovat link na soubor s fontem, novej IE neco takoveho take podporuje. sam jsem to nikdy ale nezkousel, protoze pouzivat nestandartni fonty je NESMYSL... a ukladat text do obrazku jeste vetsi :) a tu Lukasikovu moznost nechapu vubec... jak ten program donuti prohlizec pouzivat font??? leda zase pomoci obrazku...

m.s.

p.s. vybodnete se uz jednou na nejake specialni fonty a pouzivejte standartni. mate jistotu, ze to pujde kazdemu a ne jen vam offline...
Jasně, ukládat font do obrázku je nesmysl v případě nějakých sáhodlouhých textů, ale třeba pro nadpisy atp. se to docela hodí
Kazdy webmaster ma ruce volne a je jen na nem, aby surferi o nem tvrdily ze je webMASTER a ne lamer :))) takze text do obrazku samozrejme neni problem - a muze to byt i vhodne... zalezi proste na konkretnim reseni... jen v takovem pripade se primlouvam za pouzivani stejneho ALTernativniho textu jako je v obrazku. pokud pouzivam txt browser, je to k nezaplaceni a v opere mam bezne obrazky vypnute - a hodne se rozmejslim, kvuli komu je zapnu :)

m.s
No do obrázku opravdu jen nadpisi...
ten program ti vygeneruje speciální soubor ve kterým jsou uloženy ty znaky které jsou na té stránce použity potom tam dáš pouze odkaz na to a je to... pro podrobnosti si přečti knihu Dinamické HTML v akci
v tom pŕiloženém cd je i ten program...
no takze to pouziva to co jsem psal - a podporuje to jen IE5.5 a vyssi ne??? proto to vubec nedoporucuji. je to kombinace css dhtml a features microsoftu, takze to nebude korektni na jinych systemech a browserech. Kdyby slo vo neco fuckt dulezityho, ale quli textu delat takovehle prasarny, ktere se museji jeste stahovat od nekud nekam??? zvlastni... proste se drzim serif, sans-serif, monospace a to musi ve vetsine pripadu stacit...

m.s.
Nejak se mi nezda, ze by slo jen tak jednoduse v css odkazovat na nejakou adresu s fontem.
Kdyz definuju v css, jakej se ma pouzit font, pisu prece neco jako
p {font-family: verdana, times new roman, arial}
Tedy odkazuji na RODINY pisem (z toho angl. font-FAMILY), a NE na konkretni soubory. Takze NE takhle:
p {verdana.ttf, times.ttf, arial.ttf}
Protoze pokud mam nejakej normalni text v pismu Times New Roman, pouzije se na nej soubor times.ttf. Pro cast s kurzivou se ale musi pouzit jiny soubor (timesi.ttf), pro tucne pismo timesbd.ttf, a tak dale.
Tim padem k definovani fontu v css nemuze stacit url s jednim souborem.
Jedine spolehlive reseni tohoto "poblemu" vidim v tom, ze server nabidne kazdemu ke stazeni nekolik souboru s pozadovanym pismem, aby je mohl pouzivat, ale nezda se mi to byt ta prava cesta.
Proto s Vami souhlasim, ze zaobirat se "nestandardnimi" fonty je nesmysl a ze je lepsi pouzivat "standardni" fonty (times new roman, helvetica, arial, verdana...), i kdyz se naskyta otazka, co to ty "standardni fonty" vlastne jsou...
mv.
>Nejak se mi nezda, ze by slo jen tak jednoduse v css odkazovat na nejakou adresu s fontem...

...vubec jsem netvrdil, ze to jde jednoduse pomoci ccs! tvrdim, ze je to obsazeno v nejnovejsich IE jako rozsireni ccs a dhtml.

>naskyta otazka, co to ty "standardni fonty" vlastne jsou...

...takove fonty, ktere browser povazuje za standartni - jaky fotn vybere, to uz je vule uzivatele a browseru - kazdopadne by to mel byt vzdy definovy (tedy patkovy, nepatkovy, proporcionalni atd...)

>Protoze pokud mam nejakej normalni text v pismu Times New Roman, pouzije se na nej soubor times.ttf. Pro cast s kurzivou se ale musi pouzit jiny soubor (timesi.ttf), pro tucne pismo timesbd.ttf, a tak dale...

to neni tak docela pravda! ttf jsou fotny definovane relativne, takze nepotrebuji ruzne soubory...

m.s.
Na vysazeni ruznych rezu pisma (tucne, kurzivou...) jsou opravdu treba ruzne soubory. Ja jsem napriklad zkusil smazat soubor s normalnim rezem (regular) a prohlizec mi to tisknul tucne, protoze proste nemel ten soubor, ale mel hned "po ruce" soubor s tucnym rezem...

A ke "standardnim fontum": myslel jsem, ze mate na mysli nejake konkretni fonty a ne ty, ktere "browser povazuje za standardni". Souhlasim, ze by se vzdy melo uvest, zda je patkovy nebo nepatkovy.

mv.
Netvrdil jsem ze to neni pravda, jen ze to neni tak docela pravda. co s tim dela browser, je vec jen a ciste jeho a jeho tvurcu. ze lze ale pomoci jednoho ttf filu vytvorit nekolik ruznych podob si muzes zkusit napr. v php pri praci s true type fonty (knihovna GD)...

>myslel jsem, ze mate na mysli nejake
>konkretni fonty a ne ty, ktere "browser
>povazuje za standardni".

...pokud by ti to nevadilo, tak jsem pro tykani - ve forech je to takove lepsejsi ;-)

jinak co se tyce standartu, tak zvlast mi co jsem povinni cas od casu venovat se mrkvosoftim produktum jsme zvykli na vsechno! takze standartni font je podle me ten, kterej browser pouziva defaultne - i kdyz toto tvrzeni silne zavani definicema od velkeho maleho billa :))))

m.sa.
Nesnazim se prijit na to, "jak mám uložit na mé stránky fonty tak, aby se použité fonty zobrazily i uživatelům, které tyto fonty nevlastni", jak znela puvodni otazka. Proste mi neprijde, ze by byl takovy problem najit nejaky rozumny kompromis.
Pouzivam fonty jako Times New Roman, Verdana, Arial, ktere ma skoro kazdy, a jsem spokojen.
Puvodne jsem nevedel, co myslis temi "standardnimi fonty" (uz to vim), ale ted se mi to zda jako slusne reseni.

Podle mne proste nema velkou cenu se tim dal zabyvat. Pravdepodobne existuje spousta metod, jak kyzeneho efektu dosahnout, psat skripty, programky na stahovani fontu..., ale za jakou cenu?

mv.
>Podle mne proste nema velkou cenu se tim dal zabyvat...

...presne tak. kazdej at dela co umi, ovsem hodne lidi rado ukazuje co vsechno umi a pak to na webech vypada jak u komediantu (je to obecne receno a nemam nikoho konkretniho na mysli!!!)... diskuze se rozvinula dal, nez byl puvodni dotaz a to take mozna tim, ze hodne rad diskutuju, jak si tady mohlo hodne lidi vsimnout - excuse me pls...

m.sa.