Apache problem

Na intranetu provozuji WinNT a Apache 2.0.43 s podporou PHP, kromě toho na stejném stroji MySQL4. Můj problém se týká toho, že někteří uživatelé podnikové sítě se na intranet server nedostanou klasickým zadáním http://poweredge, ale musí zadat IP adresu serveru. V serveru jsou 4 síťovky pro čtyři patra, takže každé patro má jinou bránu. Pochopil bych, kdyby se "klasickou cestou" nemohli dostat na intranet pouze uživatelé z jednoho patra, ale když to jednomu na patře jde, druhému nejde a nastavení mají naprosto stejné, pak to nechápu. Jestli to má něco společného ještě s WinNT, to jsem nezjišťoval, protože si myslím, že nemá.

v httpd Apache mám následující :

Listen 80
ServerName poweredge:80
UseCanonicalName On


Dokážete pomoci ?
logicky bych ocekaval problem spis DNS nez apachem ne? (kdyz nekteri se tam dostanou pres jmeno a jini jen pres IP)
NetBIOS names? Na Windoze se to pouziva, ale z vlastni zkusenosti vim, ze to funguje "na heslo"
Dobře. Ve WinNT mám soubory hosts a lmhosts, kde je udáno následující:

127.0.0.1 localhost
192.168.10.2 poweredge
192.168.10.1 poweredge
192.168.20.1 poweredge
192.168.30.1 poweredge
192.168.40.1 poweredge

# * segment 3.patro
IPadresapocitace nazev_pocitace


Takto to mám stejně pro všechny počítače v síti. Nastavení DNS v síťovém připojení u každé uživatelské stanice (vesměs Win98) je taky stejné.
používat NetBios nad TCP/IP je v nastavení zaškrtnuto. DNS funguje normálně na všechny internetové adresy, jen na ten intranet to některým lidem nejde.
Pak musi mit vsichni klienti v te siti zaple vyhledavani lmhosts.. Ach jo, tyhle windoze vymysleniny...
mají zapnuto vyhledávání lmhosts, dokonce si při každém přihlášení k síti automaticky ze serveru zkopírují ty nejakutálnější...
V tomhle ti opravdu neporadim...
<HTML>tohle nejak nechapu jaky to ma vyznam:
<i>
Dobře. Ve WinNT mám soubory hosts a lmhosts, kde je udáno následující:

127.0.0.1 localhost
192.168.10.2 poweredge
192.168.10.1 poweredge
192.168.20.1 poweredge
192.168.30.1 poweredge
192.168.40.1 poweredge
</i>

co takhle do kazdeho pocitace vepsat do hosts jen IP serveru+jmeno?</HTML>
v hosts každého počítače toto mám uvedeno. Pravda, každému počítači by stačilo pouze jeho příslušná adresa brány (pro 4.patro 192.168.40.1 atd.), ale tady tyto údaje se kopírujou při přihlášení ze serveru a pro každou síťovku je to přece jiné. Nebo se mýlím ?
Listen 80
ServerName poweredge
UseCanonicalName Off
tot vše... Mělo by to jít.
<HTML>adresa brany???

pokud vim tak apache ti bezi jen na jedne NIC cili na jedne IP kterou vidi vsichni ostatni stejne</HTML>
Apache mas jen na jednom serveru? Pokud jo, tak vem jeho IP adresu a v tom souboru hosts nastav: IP_adresa_serveru poweredge . To samé udělej u všech klientů.
Jen tak hádám. Nemělo by mít "poweredge" pouze jednu IP adresu? Když zadaš http://poweredge ,tak musí jít pouze na jedno IP. Když jich tam je víc, tak by mohl cvoknuť. Jedna IP adresa však může mít více jmen, ale jedno jméno více IP?

Tomík.
<HTML>polopaticky jsi vysvetlil moji radu.. dik</HTML>
no. na stejnou IP adresu se nedostaneš bez brány, ale pokud každý patro zadá výchozí adresu síťovky v jejich podsíti (serverový síťovky), tak bude apache bezproblému odpovídat. Pokud ovšem potřebuješ z názvů převádět na adresy, pak nevím.
Jiná věc, je narvat IP toho serveru jako bránu do pracovních stanic, což ale předpokládám nepotřebuješ, protože nepotřebuješ, aby na sebe ty počítače viděly( z prvního a druhýho patra)...
PS: pokud apachi nezadáš ip adresu, tak bude poslouchat na všech čtyřech IP ( alespoň myslím) .
BTW: k těm IP. Víc IP adres na jedno jméno asi taky de. Když to má seznam.cz :-)
De o to, přinutit ten kterej počítač aby odpovídal na tu správnou IP...