Potrebuju pomoct s PHP!

Mam problem - chci udelat vicebarevnej design (aby si mohl navstevnik vybrat), ale upresneni designu mam jenom na prvni (uvodni) strance tj. index.php?location=1&layout=blue apod., ale na ostatnich strankach webu mam jen index.php?location=xx, potrebovalch bych, aby PHP napriklad zachovalo puvodni hodnotu (layout) muzete mi poradit? dik
COOKIES, na indexu zapíšeš tu hodnotu a pak už stačí ji číst... (přečti si manuál nebo zkus interval.cz, popř php.net)
<HTML>cookies?

ja bych to radeji resil pres session</HTML>
Diky oboum.... ja se koukal na ty sessions, ale zatim je nejak nedokazu pouzit, muzete mi to nekdo priblizit?
Radím jen jedno z možných řešení, a jelikož většina lidí pro začátek používá cookies, poradil sem cookies. Ostatně já na všechno používám sessios, ale pokud si chce např uživatel nastavit vzhled, asi bude chtít natrvalo, takže cookies...
No a kde bych mohl najit nejaky rozumny cesky (anglicky umim, ale nevim jak budu zvladat takovy pojmy, ktery se pouzivaj v php) vysvetleni? Na tom interval.cz jsem nic moc nenasel.... aje jeste pozor - me pujde pouze o to, aby si uzivatel vybral barvu pouze pro jednu navstevu! - pro dalsi se mu nabidka barev zobrazi znova.........
nojo, ale pokud si tu jednu vybral, tak ji opravdu bude asi chtit naporad, takze ho s neustalym nabizenim vyberu barev muzes pekne stvat :) divej se na svuj web nekdy z pohledu obycejneho navstevnika. obcas bys neveril, co vsechno te muzre rozcilit (kdyz napriklad to, co mas na webu sam, najdes jinde a tam te to rozciluje ;) ).

ale pro to, co pozadujes, by byly dobre sessions -> data se ukladaji tusim na 24 minut od kazdeho ulozeni dat do session. a nebo pouzij jednodussi cookies a nastav jim minimalni zivotnost, nebo zadnou, coz tusim znamena vymazani cookies po vypnuti uzivatelova prohlizece. kouknu se... jo, presne tak.
Dlouhoplatici cookie :-)
No nakonec snad neco vymyslim :)
Mám hotovou diskuzi na moje stránky.Když simuluju server pomocí programu apache tak funguje ,ale nevim co mam napsat ,aby fungovala na internetu vypíšemi to samé chyby.Díky za radu.
<HTML>apache simuluje server? :)
same chyby? ja zadnou nevidim ;)</HTML>
Master: Apache je jen simulace, skutecny server je prece IIS ;-))
To je hrozny, tady sou sami simulanti :-D
<HTML>cituju jednoho hypochondra odeme z prace:
<i>
Vis jak poznas zapal plic?
Ze se ti nechce delat.
</i></HTML>
V tom pripade mam chronickej zapal plic uz hodne dlouho... :)
tohle resil pixy (http://pixy.cz)
a funguje mu to. jak to udelal, lze vyhrabat ve vybranych clancich na jeho blgu... http://www.pixy.cz/blog/2003_11_archiv.html#1068200165 - hledej cca treti clanek pred koncem stranky "PHP Prepinac stylu"
Nevim jestli už není pozdě, ale jde to jednoduše z tohodle příkladu to jednoduše pochopíš fígl je v tom že proměnou zapíšeš takhle '.$promenna.'
<a href="?mnu=akce&akce='.$akce.'&fot='.$fot.' ">:: Akce</a>