Automatické" rozesílání mailů o novinkách na webu...

Jak to udělat? Dejte please příklad :)
Vcelku jednoduse. Kdyz vlozis novinku, spusti se ti skript s odesilanim mejlu na adresy z DB, kde bude rekneme sloupecek "novinky" a kdo tam bude mit jednicku, tomu se to odesle... Ja uz neco podobnyho mam. Hacek je v posilani mejlu na wz.cz - 10x10 mejlu do hodiny...
O to ai tak nejde...nemohn bys mi napsat jak presne to udelat? Nejak nejsem programátor :)
Díkes
Jestli nejsi programator, co tu pak hledas? Cely ti to vysvetlovat vazne nehodlam, to bych se z toho asi zblaznil...

Pripojis se k db, vyberes udaje - napr. ze sloupecku email, vlozis je do pole popr. neco podobnyho. Pouzijes funkci mail, kde das do dalsich adres (Cc - carbon copy, je to vlastne hlavicka mailu) vsechny pole... a jedes.

Pokud aspon trochu do php vidis, problem ti to delat nebude. A pokud ses linej si neco takovyho vytvorit a jen tupe kopirovat, tak sorry, ale nehledej tu na foru pomoc.
Jo dík...PHP trochu umim...takže sem to do kupy dala... :)
PS:jinak sem holka :)
Tak pak si mela napsat nejsem programatorKA :-D
<HTML><i>Cc - carbon copy</i>

proc??

nejak jsem nepochytil duvod, proc by se meli vsem zobrazovat emaily ostatnich lidi</HTML>
No klidne tam muzes dat i Bcc, ale hlavne to bylo ilustraci, jak rozeslat pro vice uzivatelu najednou...
<HTML>a co takhle: mail("ahoj@sss.cc, sss@rrr.hh, aaaa@ddd.cc", .......)

??? proc porad nejaky kopie? at uz skryty nebo ne..</HTML>
Master: e-maily se zadávaj vedle sebe bez čárek, středníků a podbných věcí! Jen mezera!
<HTML>Bery: jezis pardon.. ja zapomel manual s timto examplem:

<i>
/* recipients */
$to = "mary@example.com" . ", " ; // note the comma
$to .= "kelly@example.com";
</i>

a popisem prvniho parametru funkce mail:

<i>
Multiple recipients can be specified by putting a comma between each address in to
</i>

je napsany spatne.... zrejme ti lide co to psali nevedi o php nic ;))))))</HTML>
<HTML>ale aby mira nerekl ze jsem lama protoze ctu manual tohle o tom rika zdrojak:

/* Send mail to all rcpt's */
token = strtok(tempMailTo, ",");


<a href="http://dione.zcu.cz/studium/doc/lang/ansi-c/string.html#strtok" target="_new">http://dione.zcu.cz/studium/doc/lang/ansi-c/string.html#strtok</a></HTML>
Funguje to i kdyz se mezi adresy da carka a zadna mezera. Mam to vyzkousene.
Já někde četl, že to čárky nebere, že to bere jen mezery..... Jestli to funguje, tak sory.....
Mám doejm, ale že i sem někdo psal, že mu to nebere čárky...
Carky to bere, mne to tak facha. V cyklu to vyberu z db a ukrojim posledni dva znaky - mezeru a carku.

2Master: >? proc porad nejaky kopie? at uz skryty nebo ne..

Proc kopie? Vzdyt je to obycejny rozeslani mailu vice uzivatelum najednou, ja nevim, cemu se porad tak strasne divis :-))) A Bcc tam ja osobne pouzivam proto, aby uzivatele nevideli maily ostatnich... Nebo ti jeste neco neni jasny? ;-)
<HTML><i>Pouzijes funkci mail, kde das do dalsich adres (Cc - carbon copy, je to vlastne hlavicka mailu) vsechny pole... a jedes.
</i>

moc mi to nepripada jako skryta rada ;) ... ale stejne na tom prd vicemene prd zalezi</HTML>
Mno mozna sem se spatne vyjadril, to se nekdy stava :o)