CopyRight & Autorské právo

Zdravím,
chtel bych se zeptat jak to je copyrightem na scripty. Celt jsem ze php script ci jakykoli script se v zakone bere jako progromam a proto na nej plati autorskej zakon. Pry staci do souboru se skriptem pripsat takovou tablku, napr. :
/*---------------------------------------------*/
/* Název : Scipt */
/* Autor : Já */
/* Společnost : Moje */
/* Copyright : 2003-2005 Moje */
/*---------------------------------------------*/

A taktez bych se chtel zeptat co mam delat, kdyz si vyrobim obrazek napr. s logem me firmy a nekdo mne ten obrazek vezme aji s nazvem firmy a puzije pro sebe(firma neni jeste zalozena:-).

Díky. Sacred Empire
Nic s tim nesvedes..
<HTML>Co mas delat?
Poucit se pro priste.. abys nepublikoval nic co zatim nemuzes ubranit</HTML>
Ja se neptam co mam delat ja se ptam jestli o tom nekdo neco nevi, napriklad jak se registrovat logo kolik to treba stoji a tak. Vy uz to zase berete ze mne ho nekdo vzal..:-)))
A taky kdyz mne nekdo neak ukradne script kde je ta moje tabulka a prepise si ji muzu to neak ubranit nebo jak proste to branit ?

Ptam se predem zatmi se mne nastesti nic nestalo ale kamosovi ukrakdli neaky obrazky..
Jak rikam, neubranis se, kopirovalo se vzdycky a kopirovat se bude...
ulož si to k notářovi :) musíš dokázat, že to je tvoje. Nicméně když něco změní, třeba proměnný a strukturu, tak s tím nic nenaděláš.
ukranou php scripty? tj presne je okopirovat
opravte mne jestli se mylim ale toho lze dosahnout jen temito spusoby
1)byt adminem a mit k nim v ramci serveru pristup
2) na servreu je bespecnostni dira jak bratislava
3) autor skriptu je levej jak savle a dovoli nekomu jinymuaby mu vykopiroval skripty z diskery ci pocitace
<HTML>-><i>Ja se neptam co mam delat</i>
-><i>A taktez bych se chtel zeptat co mam delat</i>

neni to oboje od stejneho autora?</HTML>
pokud někdo dá svoje skripty na internet, tak musí počítat s tím, že je ostatní použijí tak jak jsou nebo i předělají. Tu tabulku tam může napsat, ale pokud to budou php skripty tak si ji stejnak nikdo nepřečte. Pokud to budou JSkripty bylo by neslušné ty informace mazat, ale pokud to někdo udělá tak se stejnak myslím nedá nic dělat.
Master: zapomel jsi tam napsat tenhle dodatek :
->Ja se neptam co mam delat ->A taktez bych se chtel zeptat co mam delat kdyz si vyrobim obrazek napr. s logem me firmy a nekdo mne ten obrazek vezme aji

No jasne ale co kdyz se k tomu dostane jinou cestou ? A kolik to stoji u notare ?