Podminky mi nikdy nesly II :o)

Jak by mel vypadat scriptik kdyz mam nekolik odkazu dejme tomu treba 3.

To znamena kdyz kliknu na prvni tak vypis tabulku s dotazem podle id kdyz kliknu na odkaz 2 nak vypis tabulku jen s jmenama pepa a dalsi odkaz vypis tabulku podle data doufam ze me chapete. Jak napsat dotaz vim ale jak udelat ty podminky a skmbinovat to stema dotazama?
Doufam ze me pochopit jak to mylim :o)
Moc to nechápu. Ty asi myslíš, že budeš mít tabulku s výpisy databáze a pokaždý když tam klikneš na nějakej odkaz, tak se ti budou řadit výsledky (podle jména, datumu narození a pod.) ?

Jestli to myslíš takhle, tak za URL přidat parametr, kterej to provede ve fci mysql_query()
hehe hodnej kluk jak mi odpovi hned dvakrat . A Zdrojacek s prikladem by prece jen nebyl? :o))
To se mi snad zdá, co ty seš za člověka Nemo....

Co takhle mu poděkovat za radu a najít si to sám, he ?
Soucasti odkazu musi byt nejaka zachytna hodnota, podle ktery to ten skript pozna, nebo skryty prvek formulare, atp. Jinak konkretneji nevim, musel bych vedet presneji, o co jde..
hehe jo vlastne jo diky diky Honzo. ALe bez prikladu to stejne nerozdejdu to vis umim v php jen upravovat a scasti cist ale ne primo tvorit :o))
Tak Kapitáne Nemo, jdeme na to:

Odkaz bude na tý samý stránce, co skript, ale skript bude nahoře, před HTML.

<?
if(!isset($orderby)) {$orderby = "desc";}
if(!isset($hodnota)) {$hodnota = "jmeno";}

$result = mysql_query("select * from tabulka order by $hodnota $orderby");

/*
teď přesně nevím jestli ty proměnný $hodnota a $orderby v dotazu nemají být v apostrofech, ale na to přijdeš sám.
Takhle tam můžeš přidávat do SQL dotazu i podmínku za klauzulí WHERE formou proměnný. Není to nic těžkýho a hlavně to je podle mě logický.
*/
?>


<a href="index.php?orderby=desc">sestupně</a>
<a href="index.php?orderby=asc">vsestupně</a>

<a href="index.php?hodnota=jmeno">podle jména</a>
<a href="index.php?hodnota=rc">podle rod. čísla</a>

Ale lepší IMHO je si místo odkazů udělat formulář, kde bude několik <selectů> a jeden <submit> a budeš to předávat POSTem přes <input type=hidden>

Doufám, že si to pochopil

Petr
jeje no konecne dikes to je to co jsem potreboval konecne. Diky diky diky