zápis přístupů do souboru

nemá někdo PHP skript, krerej by na strance zobrazoval IP adresu navstevnika a zaroven ji logoval nekam do souboru?


PS. co rikate na http://divagem.webzdarma.cz/impaqsys.net/ ? Je to moje prvni stranka delana uplne v grafice
Jo, takový skript není těžký,
ip adresa je uložena v proměnné $HTTP_SERVER_VARS["REMOTE_ADDR"]

jméno poskytovatele(např. nat-ktk.miramo.cz
) zjistíš takto:
$host = @gethostbyaddr($HTTP_SERVER_VARS["REMOTE_ADDR"]);

pak už stačí jen tyto poměnné zobrazit a/nebo zapsat do souboru..

Já používám tento skript pro zápis do souboru:

if ($HTTP_SERVER_VARS["HTTP_X_FORWARDED_FOR"] != ""){
$IP = $HTTP_SERVER_VARS["HTTP_X_FORWARDED_FOR"];
$proxy = $HTTP_SERVER_VARS["REMOTE_ADDR"];
["HTTP_X_FORWARDED_FOR"]);
$host = @gethostbyaddr($HTTP_SERVER_VARS["REMOTE_ADDR"]);
}else{
$IP = $HTTP_SERVER_VARS["REMOTE_ADDR"];
$host = @gethostbyaddr($HTTP_SERVER_VARS["REMOTE_ADDR"]);
}

$fp = FOpen("ip.dat", "a");
FWrite ($fp, "#" . $REMOTE_ADDR . " - " . Date("D, d M Y H:i:s") ." - ".$IP." / ".$host ."\n");
FClose ($fp);

soubor ip.dat pak vypadá asi takto:

#62.129.60.228 - Thu, 27 May 2004 10:57:26 - 62.129.60.228 / full-ip03.ip.poda.cz
#194.228.1.195 - Thu, 27 May 2004 11:04:18 - 10.3.10.130 / proxy.hq.iol.cz
#212.71.147.195 - Thu, 27 May 2004 12:33:11 - 192.168.12.44 / gypri.applet.cz
#195.146.124.16 - Thu, 27 May 2004 12:36:30 - 195.146.124.16 / nat-ktk.miramo.cz
viz ta stranka: bud stylovej webmaster a pouzivej "lorem ipsum" -> lipsum.org
diky moc za skript. presne takhle sem si to predstavoval. Nejdriv mi nefungoval ale pak sem vymazal ["HTTP_X_FORWARDED_FOR"]);
a zacal slapat (je to tam dulezity?). Jjedine co mi nedela, ze nevypisuje primo na navstivenou stranku IP adresu, ale to si udelam jinym skriptem...
No, ja v tom skriptu mam mnohem vice veci, tak jsem z toho vytahoval jen to, co potrebujes, mozna sem nekde udelal malou chybu,
$IP = $HTTP_SERVER_VARS["HTTP_X_FORWARDED_FOR"];
udela to, ze pokud je pocitac za nejakou branou, proxy serverem, vytahne si z informaci jeste i ip adresu daneho pc v siti viz treba zaznam z gypri.aplet.cz, je tam ip adresa gypri.aplet.cz a ta druha ip urcuje presny pocitac v nasi skole, takze z toho poznam i pc, ne jen to, ze to byl nejaky compl ze skoly....
ale to zalezi zda proxy vnitrni IP propousti ven....

na preposlanou IP se neda spolehnout i kdyz zahrnout to tam neni na skodu.. radeji zapisuj navic jako rozlisovaci udaj verzi prohlizece
a kdyz jsme uz u toho... co se vsechno da zalogovat? nenapise mi nekdo vsechny prikazy? DIK
Jasně, u naší městské kabelové sítě to tak je a proxy to nepustí ven, ale u většiny jiných sítí to jde, ale ta verze prohlížeče, to není špatný nápad :) hned si to tam přidám..
No ke stránce : je jednoduchá, hezká docela,
jen je to barveně nesladěný.. máš tam naplácaný všechny barvičky.. :-)
<HTML><i>ale u většiny jiných sítí to jde</i>

ani moc ne... spis uz vsechno jde maskaradou</HTML>
no, možná máš pravdu, já nevím, mluvím jen ze zkušenosti z logů ze svého webu, tam, kromě mé již zmiňované domovské síťě, to ve všech ostatních sítích, ze kterých tam lidi přistupují funguje....

Proto taky plánuju přesunout tento skript do prostoru, který mi dává můj poskytovatel, protože 50% přístupů je z naší sítě a tak bych rád znal přesné ip-adresy. Chci se proto zeptat, poruším tímto podmínky tohoto serveru (o spojování webů)? nebo to můžu udělat. Stejný problém mám s databází, taky bych radši využil MySql server svého poskytovatele, protože tam mám 50mb databázi a žádné hodinové limity, ale taky nevím, zda bych tím neporušil smluvní podmínky s WZ. Poradíte někdo?
<HTML><i>poruším tímto podmínky tohoto serveru </i>

neporusis, takhle to mysleno v podminkach neni...

<i>taky bych radši využil MySql server svého poskytovatele</i>


to uz mozne neni
z WZ se nespojis na jinou databazi nez na WZ</HTML>
2Master: proč? Já myslím, že když si sem natáhne mysql spojení (z jeho vlastního serveru), pokud nebude přetěžovat lajnu, tak nebude mít míra námitky.
<HTML>mmnt tak jinak....

mysql server WZ -> jinam = LZE
jinde -> mysql server WZ = NELZE

cili odjinud sem se nepripoji nikdo</HTML>
Jo, tak to je.. Pripojit se z WZ na jinou DB, to pochopitelne jde...