Jak na http://neco.cz/neco.php?neco=neco&neco=neco ?

Ahoj programátoři, chtěl bych se zeptat jak na includuju obsah abych dostal výslednou adresu co jsem napsal v titulku? Nevím totiž jak připojit k indexu.php?neco=neco další obsah k indexu, předem děkuju za radu
Jde mě totiž o to, že mám jen jednu stránku s hlavičkou (index.php) a vkládám jen měnící se obsah, ale když bude v obsahu znovu nějaký odkaz tak nevím jak znovu dostat index a k tomu nový obsah?
index.php?necoo=neco&neco1=neco1&...
ak som pochopil spravne o co ti ide.
Jo přesně tak tomáši, nevíš jak na to? Pomůže mi prosím někdo?
vsak som ti to napisal.... za neco si dosad premenne ktore potrebujes preniest... to je cele...
< a href="nieco.php?$prenasana_premenna1=$premenna1&prenasana_premenna2=$premnenna2&...>nieco.php/a>
samozrejme tie premenne musis mat definovane uz v tej povodnej stranke, alebo pouzi sessions ked ich chces pouzivat na inych podstrankach a nechces ich menit.
ak nie je jasne napis na ICQ 229021629
promin, to jsem nějak nepochopil, vim jak přenést když mam v hlavičce odkazy-tak k nim dam <a href="?promena=hodnota"> a do obsahu který budu chtít měnit dám:
<?php
if (file_exists("stranky/$promena.php")): include ("stranky/$promena.php"); else: include ("stranky/uvod.php"); endif;
?>

ale nevim, když bych do toho obsahu dal náhodou nějakej odkaz, tak jak to provést, aby hlavička byla stejná a změnil se jen obsah?
napis mi na icq. mam pocit ze ja hovorim o jednom a ty o druhom.
Soubor.php
<?
if ($otazka=="odpoved"):
require "http://seznam.cz";
elseif ($otazka=="odpoved2"):
require "http://wz.cz";
endif;
?>

Z toho vyjde : http://neco.cz/soubor.php?otazka=odpoved
= www.seznam.cz

A jinak : http://neco.cz/soubor.php?otazka=odpoved2
= www.wz.cz
Tome asi jsem zaostalej, ale icq nemam, můžeš mi poradit tady? diky moc
ja presne nechapem, co chces dosiahnut. Je to nieco ako napisal Michael Le. dobre by bolo hodit sem tie casti kodu ktorych sa tyka tvoja otazka aj s nejakym komentarom... popripade mi ich posli na maila.
Pokud jsem to dobře pochopil, tak chceš mít jeden soubor, např. index.php a v určitý části stránky se ti bude měnit její obsah. Už to tu bylo hodněkrát, ale já to napíšu znovu:


Takže třeba v menu na levo budeš mít odkazy (sleduj parametr za otazníkem) "file" bude proměnná $file, která bude mít pokaždý jinou hodnotu v závislosti na jakej odkaz se klikne.


<a href="index.php?file=news">Novinky</a>
<a href="index.php?file=book">Kniha návštěv</a>
<a href="index.php?file=links">Odkazy</a>



Pak v další části souboru index.php bude toto. Nejlépe je mít stránku rozdělenou třeba na <DIVy> nebo tabulky

<div>
<?
$filename = $file. ".php";
if (File_Exists ($filename)):
include($filename);
else:
include("uvodni.php");
endif;
?>
</div>


... ... ...

Celej skript pracuje tak, že pokud není definována proměnná $file, načte se soubor "uvodni.php". Pokud se klikne na odkaz, kde je za otazníkem definována proměnná $file, funkce file_exists() zjistí, zda daný soubor skutečně existuje a pokud ano, pomocí funkce include() ho vloží do tohoto <DIVu>. Pokud by však požadovaný soubor neexistoval nebo by byla zadána špatná cesta k souboru, vloží se opět pouze soubor "uvodni.php"


Chňápeš to ?
Ještě jsem zapoměl dodat, že názvy souborů v mým příkladu třeba:

<a href="index.php?file=book">Kniha návštěv</a>


... tak soubor se bude jmenovat "book.php" a kdyby byl třeba ve složce "guestbook", tak ten odkaz bude mít podobu:

<a href="index.php?file=./guestbook/book">Kniha návštěv</a>

... všimni si, že se v odkazu soubor píše bez koncovky, bez ".php"
Petře ja myslel trochu něco jiného, tohle už umím..
mohl bys mi napsat na icq 230-359-399, ja bych ti to vysvětlil, byl bych rád, kdybys mi pomohl, dík
Tak to mi napiš na mail, nebo sem do diskuse, protože já fakt nevím, co chceš
>> ale nevim, když bych do toho obsahu dal náhodou nějakej odkaz, tak jak to provést, aby hlavička byla stejná a změnil se jen obsah?


... jak do toho obsahu dát odkaz ? Ten odkaz bude mít stejnou podobu, zase bude odkazovat na index.php za tím bude otazník a za ním zase parametr
michal mas spravu na ICQ
ehm, se 'z' - zprávu
to p: ehm, ja som slovak, cize je to dobpre napisane ;-)
Skus nieco ako:
//funkcia zisti povodne hodnoty a odstrani PHPSESSID ktore vklada PHP automaticky

function getvars() {
global $HTTP_GET_VARS;
unset($HTTP_GET_VARS[PHPSESSID]);//odstrani session id aby nebola v url viackrat
while ($element = each($HTTP_GET_VARS)) $str .= $element[key]."&";
return $str;
}

//$href - text odkazu
//$apendix - premenne, ktore chces pridat - "prem1=1&prem2=8&..."
function ahref($href,$apendix,$page="index.php"){
return "<a href=\"$page?".getvars()."$apendix\">$href</a>";
}
oprava:
while ($element = each($HTTP_GET_VARS)) $str .= "$element[key]=$element[value]&";
<HTML>$HTTP_GET_VARS uz je stare.. nyni je to $_GET['nazev'];</HTML>
Jednoduše

když maš www.webzdarma.cz/ïndex.php?heslo=neco$jmeno=jmeno
tak se ti vytvori v index.php promene $heslo a $jmeno s kteryma normalne muzes pracovat
to LukasX: chybička: když maš www.webzdarma.cz/ïndex.php?heslo=neco&jmeno=jmeno

tak tedy. Když máš …heslo=14587&jmeno=Lukas… tak máš proměné $heslo a $jmeno, kde $heslo má hodnotu 14587 a $jmeno ma hodnotu Lukas

Pokud jsem dotaz pochopil špatně. Tak tento příspěvek ignoruj… :)