.htaccess jen v rootu?

podarilo se mi na localu (wXP,Apache2.0.49,Php432) rozchodit .htacces, s mod_rewritem, error page a pod, ale funguje pouze v adresari, ktery je rootem.

Potreboval bych, aby byl funkcni v adresari (je v nem vlozeny), ktery je 1 uroven pod rootem.

DocumentRoot "projekty";

projekty/
.......projektA (slozka)
.......projektB (slozka)
.......projektC (slozka) ... a v tehle aby fachal htaccess.
.......projektD (slozka)


Jde to vubec? Patrne ano, ale nejsem schopen to nejak rozchodit. Pokud zmenim root na projektC, vsechno facha, jenze pak nemam pristup k ostatnim projektum.
.htaccess by mel afektovat adresar, ve kterem je vcetne podadresaru, alespon me to tak funguje...
Ano, funguje to tak, jak pise Sojkovec, alespon v kazdym Linuxu. Ve Winech (XP) mi to funguje taktez uplne stejne.
trochu jsme si nerozumeli, ale prave diky tomu jsem to rozchodil :)

nahral jsem .htaccess do DocumentRoot (mezi slozky projektu), adresy v nem obohatil o jmeno slozky -> "/projektC/error404.html" a htaccess afektuje vsechny slozky v "projekty"...

Predtim jsem mel vzdy .htaccess ulozeny v uz vnorene slozce, kde fungoval pouze pokud byla ona slozka DocRootem.

diky za nakopnuti spravnym smerem :)
Samozrejme pokud je v podadresari ovlivnenym 'rootovskym' .htaccessem dalsi .htaccess, tento ma pak pak pred nim prednost, tady uz nabyva smyslu pouzivani +/- znamenek pred hodnotami direktiv
no, tak prave tohle mi na xp nejede. druhy htaccess to vesele ignoruje
+/- si nezkousel?