Poddoména

Mam dotaz jak bude vypadat celý skript v PHP, abych mohl udělat doménu typu: http://něco.mojestranka.wz.cz a případně, jak a kam se uloží
Děkuji
da sa to urobit napr. pasovanim $_SERVER["HTTP_HOST"]...
ale nedavno som sa tu vo fore docital o mod_rewrite module pre apache, co je elegantnejsie riesenie...
A jak by to s tim $_SERVER["HTTP_HOST"] vypadalo?
O mod_rewrite jsem si přečetl články a nepodařilo jse mi to rozchodit, asi jsem ho nepochopil....
neni to tak dlouho co ses ptal na totez a odpovezeno ti bylo tak se zeptej uz teda aspon nejak konkretneji ... co jsi sam zkousel a neslo?

viz.
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=11589&t=11492
mod_rewrite jsem zkoušel po přečtení mnoha článků (3) a ty články nejsou zrovna nejlepším rádcem.

$_SERVER["HTTP_HOST"] jsem neskoušel, protože nevím, jak to napsat
skus toto nudzove riesenie s $HTTP_HOST, ak nevies rozbehat mod_rewrite pravidla:

$loc = explode(".", $_SERVER["HTTP_HOST"]);
if ($loc[0]!="tvoja_stranka") $page = $loc[0];
// kde tvoja_stranka je tvoj username na wz
// teda pre pinkynew.wz.cz to je pinkynew

...

// a niekde dalej pouzi
require "$page"; resp. header("Location: $page");
// podla toho ako to chces...

nuz, doteraz som to mal takto, ale skusam prejst na pravidla mod_rewrite, myslim, ze su efektivnejsie...
tak jsem to na konec udelal takhle:

<?php
switch (StrToLower($_SERVER['HTTP_HOST'])) // převést požadovanou doménu na malé znaky a předat do rozhodnutí switch
{
case 'global.mihax.czweb.org': $path = 'mihax.czweb.org/global/'; $title='Global Promotion'; break; // nastavit cestu a titulek stránek
case 'mihax.mihax.czweb.org': $path = 'mihax.czweb.org/mihax/'; $title='Mihax.com'; break;
case 'uem.mihax.czweb.org': $path = 'mihax.czweb.org/uem/'; $title='Ústav Estetické Medicíny'; break;
default: $path = 'www.mihax.czweb.org/hlavni.htm'; $title='Vítejte na serveru Mihax.czweb.org'; // výchozí stránka
}
if (!Empty($_SERVER['QUERY_STRING'])) // pokud jsou zadány nějaké parametry, předat je dále
$path.= '?'.$_SERVER['QUERY_STRING'];
?>
MK: ved som ti napisal ako sa to da jednoducho urobit (cez explode), nefunguje ti ten moj kod ?
Já nevim, nezkoušel jsem ho...