pocet pracovnich dnu

Zdravim, potrebuju udelat nejakou fci, ktera by mi k zadanemu datu pripocetla treba 10 pracovnich (tedy bez soboty, nedele) a vratila mi platne datum...

Nevite jak na to? V manualu jsem nic podobneho nenasel...
Tak to je docela velkej ořech. Tohle jsem řešil taky, ale s přičítáním jakýchkoli dnů (né jen pracovních) a k jakýmukoliv datu, ne zrovna aktuálnímu. Ale sorry, tohle fakt nevím, ale moc by mě zajímalo, jak to udělat.
pricteni urciteho poctu dni k jakemukoliv datu je jednoduche - pomoci funkce mktime()

ale pokud se chteji pouze pracovni dny, tak na to asi v PHP zadna funkce nebude.... ale podle me to nebude tak tezke naprogramovat vlastnimi silami. V PHP ti funkce Date() rekne jaky den v tydnu je, ve spojeni s mktime() muzes jednoduse zjistit o kteremkoliv datu, jaky je to den v tydnu, a pak uz staci si to trochu rozmyslet a spocitat, kolik dni musis pricist, aby to vyslo na 10 pracovnich.
Ted me ovsem napada, ze to nebude brat v potaz jednotlive svatky a vubec volne dny od Po do Pa, ale to uz tim tuplem nejde nejakou chtrou funkci v PHP, protoze kazda zeme ma jine svatky, takze to nejde udelat obecne.... myslim ze tady pomuze akorat programovani :) ......
Neni to slozity v principu, ale prakticky. Nejlip je mit v DB ulozene data se svatky, a pak se to da...
tak uz sem to vyresil... spocet sem pocet sobot nedeli v danem intervalu, pripocetl ty dny k datu, ktere sem chtel, a jeste checknul jeho platnost
<HTML>podle pracovniho kalendare to zjistis snadno... podle toho uz prizpusobis script</HTML>