ODBC

Nevíte, jestli Webzdarma podporuje ODBC? Tzn. funkce ODBC_Connect() apod.? Jsem v PHP začátečník, takže omluvte, jestli píšu blbosti... :(
Nepodporuje, musíš použít MySql*
Tak to je zlý... Používám knihu J.Koska a ten používá ve všech skriptech jen ODBC. Je možné například v tomhle:

@$spojeni = ODBC_Connect("Tabulka", "login", "heslo");
if (!$spojeni): databázi
echo "Nepodařilo se připojit k databázi.\n";
break;
endif;
@$vysledek = ODBC_Exec($spojeni,
"SELECT blablablabla");
if (!$vysledek):
echo "Chyba při prohledávání seznamu.\n";
break;
endif;
if (ODBC_Fetch_Row($vysledek))
$cislo = ODBC_Result($vysledek, 1);

nahradit všechna slova "ODBC" slovem "Mysql"? Tzn. například:

@$spojeni = Mysql_Connect("Tabulka", "login", "heslo");
if (!$spojeni): databázi
echo "Nepodařilo se připojit k databázi.\n";
break;

atd.?
No, skoro.

@$spojeni = mysql_Connect("server","login", "heslo");

@$vysledek = mysql_db_query("datábaze",
"SELECT * FROM ... WHERE ...");

vypíšeš to do:

while( $data = mysql_fetch_row( $vysledek )) {
echo( "$data[0]<br>" );
}
(ty indexy podle toho, kolik máš sloupců v tabulce)


mysql_Num_Rows($vysledek);
Zkusím to. Mnohokrát díky!
<HTML>IMHO Kosek je nouma... spousta veci co publikoval se mi zdala dost na povazenou</HTML>
IMHO hlavně že ty seš chytrej...
ja myslim, ze je ta kniha velice dobra. uz jen proto, ze o jine knize o php v cestine pro lamy, jako jsem ja, nevim. ale co se tyce ODBC, to me docela stve. peru se tady s tim prevadenim skriptu do mysql a furt mi to vraci blbosti. no jo, musim si nejak poradit :-I
hw: skus PHP pro úplné začátečníky od Jakub Mach - celkom dobra kniha.
<HTML>Ja jsem tu knihu sice necetl, ale sposta zacatecniku je z jeho informaci bud zmatena nebo nefunguji priklady co udava. Mam PHP p. p. ale prechazel jsem z C tak nemohu posoudit ciste z pohledu zacatecnika</HTML>
Já jsem před lety s PHP začínal na Koskový přiručce "PHP - tvorba interaktivních internetových aplikací" a podle mě je to napsaný výborně, právě pro začátečníky. Samozřejmě je to o PHP 3, takže z dnešní doby už je zrovna tohle trochu mimo. V té době jsem ovšem C++ nebyl poznamenanej zcela určitě, narozdíl od jiných programovacích jazyků (např. assembleru), takže to ale taky není čistě začátečnickej pohled...
<HTML>no myslim ze assembler se podstatne lisi logikou skladani programu natolik, aby se s C/C++/PHP nedal srovnavat...</HTML>
assembler pracuje s těmi nejzákladnějšími příkazy, a na mnohých počítačích je to jediný programovací nástroj, v němž se pro ně dají tvořit programy (samozřejmě nemám na mysli počítače s Intelem 8086 či něčím lepším).

A navíc je to jediný jazyk, v němž se dá vytvořit soubor .COM - co se vytvoří je totiž dáno strukturou asm kódu ;)

Co se týče PHP, jsem v podstatě samouk - stačilo menší množství ukázkových skriptíků, abych to pochopil... podobně jsem na tom v C(++).

mohu odkázat - www.pcsvet.cz, www.builder.cz, www.webguru.cz ... snad jsem na nic nezapomněl :D
zabudol si na www.interval.cz je tam fura dobrych informacii... :-)
"narozdíl od jiných programovacích jazyků (např. assembler)" asi neznamená jenom assembler, že? :-) Ale ostatně, co jiného je jakýkoliv program než sled symbolických instrukcí? :-)
A jaktože to tedy nebylo C++? No, ony totiž neexistují (a neexistovaly) jenom specifické a asi nejznámější programovací jazyky jako čisté C++, C#, .NET, PHP, ASP, Basic, Pascal, Delphi, Kylix, Java, Fortran, Python, FoxPro a třeba assembler, ale i plno různých jiných, a také plno spíš "mezi", "blížících se k", "podobných s" apod. :-) Shareware, freeware, open source... Za pár babek nebo zadarmo. A právě některé takové jsem používal, a v některých (nejen v čistém assembleru) bylo klidně možné psát i krásné a funkčně obsáhlé .COM soubory, až do té míry, jako byl třeba Volkov Commander (patrně největší .COM soubor, s nejvíce funkcemi a možnostmi v historii - i některé viry, připojující se na jeho konec, si vylámaly zuby, neboť stačilo pár desítek bajtů, pak už se nevešel do segmentu paměti a jednoduše se tak onen vir prozradil) :-)
Konec OT ;-)