výpis předchozí URL

Potřeboval bych nějaký script na výpis adresy odkud návštěvník přišel na mé stránky. Jde to v PHP? možná bych bral i JS. Předem moc dík.
echo(getenv('HTTP_REFERER'));
díkes
hele, vono mi to na wz nefachá. doma na localu to jde ale když to dám na wz tak to prostě nic neukáže. nevíš co stim ?
kdyz navstevnik primo zada adresu, tak je ta promenna prazdna.
v manualu se taky pise neco o tom, ze nektery prohlizece (nebo co, v originale user agent) to nenastavujou... proste nekdy je to prazdna promenna. me to taky dela, u jednoho cloveka, kterej se pripojuje pres modem.
zkratka neni zaruceny, ze obsah teto promenne odpovida pravde
To je kvůli ochraně soukromí .. je to podporovaný čímdálmíň
ja misto getenv('HTTP_REFERER') pouzivam radsi $_SERVER['HTTP_REFERER'], ale nejsu si jisty, jestli to nebere ze stejnyho mista, ale podvedome se mi zda, ze getenv by to mel brat z promennych prostredi (ktere nevim, jestli musi byt nastaveny a jestli user agent ma povinnost je nastavit), kdezto $_SERVER[] to bere z HTTP hlavicek....

Ale na 100% si tim jisty nejsu a nemam to odzkousene, jenom vim, ze vsude pouzivam $_SERVER['HTTP_REFERER'] a vzdycky to tam hodi tu spravnou adresu, ze ktere se prislo (samozrejme krome toho pripadu, ze uzivatel do browseru namlati tu URL manualne)
Zalezi predevsim na browesu, jestli referera v pozadavku odesle, pokud ano, je primo v promenne $HTTP_REFERER.

Tomáš Hajdin: $_SERVER['HTTP_REFERER'] mi tady na WZ neznamo proc neslo, cista promenna ano (jestli to zpusobuji register_globals = on, nevim, je to divne)