Header + přenesení proměnné

Potřeboval bych najít způsob, díky němuž by se při splnění podmínky stránka přesměrovala, ale nesla s sebou hodnotu proměnné?
stejne jako u odkazu .. xx?var=hodnota .. popr sessions
header("location: stranka.php?z=x");
No ja jsem to potřeboval, protože mám na stránce takový skrytý chatík a chtěl jsem mu nastavit automatickou aktualizaci, ale aby i přesto zůstala adresa nezjistitelná. No a jelikož je to skoro celé skryté ve skriptu pro zpracování knihy návštěv a aktivuje se to jen po zadání special jména, tak byl z automatickou aktualizací bez zobrazení adresy neskryté části problém :-)
Potřeboval jsem udělat takovou atmosféru, že se tam musí chodit přes bránu knihy návštěv a nedá se konečná adresa uložit do oblíbených :-)
Nakonec jsem dostal nápad a udělal jsem to přes Cookie, ale díky za odpovědi ;-)
A co když bude mít někdo cookie vyplé ? :-)
No nepočítám s tím, že by někdo z těch co tam budou chodit, dokonce věděl, jak se vůbec cookies vypínají :-))
Na to nemůžeš spoléhat. Řešil bych to spíš přes session
Do budoucna si budu rady pamatovat, díky. Ale oni tam opravdu zatím budou chodit max. tři lidi.
Petr Bláha: Sessions taky používají sušenky ;)
Johny: COZE? Takze ak by niekto mal vypnute cookies tak tam nefunguju session_vars? No, clovek niekedy najde odpoved na svoju otazku na fakt divnom mieste :)
To zas ne, když sou vyplé cookies taxe sessions přenáší pomocí odkazů
Mike: Jo přenáší, ale jenom když to tam zadáš..
no však...
brw ono to de tuším udělat tak že se to tam vkládá samo ne ?
<HTML>jasne ze samo..

A visitor accessing your web site is assigned an unique id, the so-called session id. This is either stored in a cookie on the user side or is propagated in the URL.

There are two methods to propagate a session id:
- Cookies
- URL parameter

The session module supports both methods. Cookies are optimal, but because they are not always available, we also provide an alternative way. The second method embeds the session id directly into URLs.</HTML>
A dokonce je PHP tak chytre, ze dokaze sessid automaticky pridavat jako hidden element do formularu...
<HTML>>A dokonce je PHP tak chytre, ze dokaze sessid automaticky pridavat jako hidden element do formularu...

o tom jsem tedy neslysel..
spis je to zavisle na nastaveni php: (ktere je default)
url_rewriter.tags "a=href,area=href,frame=src,input=src,form=fakeentry"</HTML>
To je taky ono... pripraveno v default settings.