aaaaaaaa!

Tak toto uz nie! Upalme wintenda!
Takze ak nie je nadefinovane DOCTYPE, tak sa pod winami dost casto stranky nacitaju az po reloade. Ak dam doctype iba na hlavnu stranku, vsetko ziha v poho, ibaze sa mi z pre mna neznamich dovodov vymazava $HTTP_SESSION_VARS coz nie je vesele, lebo potom neziha forum a vlastne skoro nic, a ked dam DOCTYPE vsade, tak zasa $HTTP_SESSION_VARS ide ako ma, ale sa zasa nacitavaju prazdne stranky, a funguju az po reloade. No, a to vsetko sa deje iba pod wintendom, pod Linuxom to ide bez problemov vzdy aj pod Mozillou, aj pod Konquerorom a dokonca aj pod Linxom! :((((((((((
eh? co má společného DOCTYPE s PHP? to jsem tě nějak nepochopil. Možná někde dáváš výstup před odesíláním cookies či zapisováním sessions, ale to je všechno co může mít vliv. Prohlížeč je úplně fuk, co bylo jako výstup před sessions je také úplně jedno ;)
a co meta cache? Todle je asi problém IE. s tím moc neuděláš.. Ale něco jsem o tom slyšel...
Nípal: no, cookies tam radsej ani nepouzivam a fakt neviem, co tie 2 veci maju spolocne, ale pod IE sa to nejak ovplivnuje, lebo nic ine ako pridat a odobrat doctype som uz nerobil...
Majkls: meta cache? Idem sa teda niekam mrknut co to je, a dik za radu...
<meta http-equiv=cache content=normal|no-cache>
atd...
je to problém IE
předpokládám že víš že nemůžeš nejdřív vyhodit doctype a pak zapisovat cookies
No, používám session i doctype,a nikdy sem se s něším podobným nesetkal, to nebude probém IE, ale kodu ty stranky...
ne bude to problém IE, protože jinde to jde. Já sem o podobném problému slyšel. je to problém cache IE. teda pokud je setcookie() před doctype, resp. headerem. pokud není, no tak to je chyba zdrojáku.
Možná jenom některé verze Modrého ďábla.....v IE6SP1 sem s tim problém nikdy neměl
>>teda pokud je setcookie()...
no, niekde som sa tu docital, ze aj session pouzivaju cookie, myslel si to tak?
Ja totiz cookies nepouzivam radsej vobec, kedze mam zjavne problemi aj so session... Je aj tam nejake pravidlo presne kde ma byt doctype? Na jakpsatweb bolo, ze uplne na zaciatku - tak zeby nie? :)

Mimochodom, trochu pomimo, ale aj tym to mozno moze byt. PHP funkcie, ktore potom v tom zdrojaku volam, maju byt az za zaciatkom HTML, pred, po, alebo je to jedno?
Vdaka...
Funkce jako session_start(), setcookie() a Header() musí být na začátku souboru, tzn i PŘED doctype.
doctype má být na začátku výstupu, tedy toho, co dostane prohlížeč. serveru je umístění doctypu šumafuk, pro něj je to jen nějaký text.