server Apache a PHP

Tak ja to fakt nechapem.
Chcel som doma na pocitaci na ktorom nemam pripojenie k internetu (soim cital ye to neni potrebne) nainstaloval server Apache 2.0 a PHP 5.0 Podla navodu som to nakonfiguroval, spustil, vytvoril prvu stranku s PHP, ale uz vtedy sa mi nelubilo, ze tam neni riadna PHP ikonka pri subore *.php A samozrejme ked som to spustil v IE tak sa mi zobrazil len text PHP kodu, nepomohlo ani ked som to ohranicil - to tam potom uy nebolo vobec nic.
Pomozte z vlasntej skusenosti ako to mam spravit nech uz konecne mozem nieco naprogramovat, aj ked mam pocitac bez preipojenia k internetu. Dik. Ba´al
To na pripojeni k internetu nema vliv, staci dat start Apache (pokud si tak neucinil) a pak otevrit prohlizec (IE) a tam misto realny adresy (C:/Dokumenty....) zadat adresu od localhostu (http://localhost/...) Localhost sis nakonfiguroval pri instalaci... ale jestli ti muzu poradit, tak jestli si amater na PHP tak misto PHP a Apache si nainstaluj PHP Home Edition (triad).. tam se vse nakonfiguruje samo...
jeeeeeee SMtexi..... :-)))))
nazdar, dik ze pises...
ano uz to hladam na nete.....som nevedel ze ty vies PHP...ts ts
skusal som aj to localhost ale sa mi tam vypisalo Forbidden .......blablabla...
Starou triádu nech spát, nainsatluj si PHP Home Edition 2, např. www.php.sk :)
to jsem mel Johny na mysli.. ja... stara skola.. .pouzivam jeste tu starou terminologii :)))
Tak neplěť dohromady PHP Home Triad a PHP Home Edition :)
Pokusim se
Pokud se driv nezblaznim z toho co resim s kicktexem... delame galerii na page a uz me to fakt sere..
:-))
ja mam jednoduchsie problemy, ktore mi robia problemy
teraz neviem preco mi nechce PHP skript prevziat hodnoty do premennych z HTML formulara......sak premenne maju mat rovnaky nazov ako mena objektov formulara, hodnotu action vo formulary mam presne ako je nazov skriptu tak neviem.... :-(
(inak nainstaloval som si PHP Home Edition 2.0)---aky je ale najnovsi?
>> teraz neviem preco mi nechce PHP skript prevziat hodnoty do premennych z HTML formulara

register_globals = off

Hodnoty z POST mas v poli $_POST
Jo, v PHP Home Edition (HE)je register_globals vypnuto

Nastavuje se v php.ini v adresáři PHP HE (asi C:\Program Files\PHP Home Edition 2)
To me taky sere.. pokazdy kdyz preinstalovavam Php, tak to jak kokot nastavovat...
s vypnutými register globals se můžete setkat i na veřejných hostinzích, co tak psát kódy čistěji a používat $HTTP_POST_VARS['nazev_promene'] nebo $HTTP_GET_VARS['promena2'] ....
dneska spis uz $_POST['nazev_promenne'] nebo $_GET['promenna2']
tak napred ten soubor nacti (treba file();), pak zapis nejaktualnejsi prispevek a pak ten puvodni soubor z toho pole
Přestaňte s těmi phphome a phptriad...to je starý; zkuste
http://apache2triad.sourceforge.com
no skusim - lenze ja som to nerobil zapisom do pola....ale sak uvidim...dik
moj najnovsi problem- robim stranku v pomocou CSS pozicovania...
v pravom paneli mam anketu, v ktorej su dve volby ano - nie...
vysledky spracuje externy PHP kod, ktory okrem ineho zapisuje do suborov ano.txt a nie.txt pocet kliknuti na tu ktoru odpoved...
--ako samostatny skript to funguje na 100%--
lenze: ja potrebujem aby sa po vyhotoveni skript vysledky ktore sa po stlaceni submit-u zobrazia zobrazovali v hlavnom paneli s textom a nie na samostatnej stranke....
skusal som aj nieco taketo:

<a href="index.php?id=anketa">
<input type="submit" name="submit">
</a>

:-)) - lenze na tom som sa mohol akurat tak zasmiat a zmazat...

pomozte diky moc...
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=13064&t=13048
> Přestaňte s těmi phphome a phptriad...to je starý

Jo je, ale furt je to pro lamy jednoduchý (i pro mě :)
diky R.U.R.
ja som lammer tiez tak musim mat php home edition 2 :-)

new problem:

spravil som Guestbook zapisom do suboru... o tom som uz pisal...
skusal som to spravit zapisom do toho pola, lenze do pola sa to zapisuje len po riadkoch... lenze ja potrebujem nacitat max. 20..znakov a potom dalsich 20 v tom istom riadku...
tak som spravil cyklus v ktorom sa vzdy nacita 18 znakov (tolko potrebujem).... funkciou fgets() ..lenze ta po skonceni citania prestane pouzivat subor a potom neni ukazatel v subore na tom mieste kde zostal ale zas na zaciatku......


ked by chcel niekto poradit fakt vazne, tak mu mozem poslat subory ktore som spravil nech sa na to pozrie........diky moc
no uz som to vyriesil........vysledok bude mozne pozriet 18.08. na stranke
www.res.wz.cz --

inak keby sa niekto chcel pridat k tvorbe stránky o filme a hrách na tému Resident Evil napiste na mail! diky moc...
Co je špatnýho na starý triádě? Já pokud vim, tak mam právě tu, a localhost se mi nastavil sám a s formama jsem taky neměl problém-v php.ini jsem se hrabal jen 1x, abych si povolil knihovny.
No jo vysledok mojej práce na guestbooku si mozete pozriet na www.res.wz.cz .......napiste co si o nom myslite... este tam musim dat styri obrazky ktore budu reprezentovat mail, www, irc, a icq....a bude to...

eh , ale aj tak mam este maly problem.... ked poslem nejaky post tak sa normalne zapise lenze ked nasledne stlacim refresh tak sa udaje odoslu znova a post je ta dva razy..... pomozte...diky!