SQL

potřeboval bych poradit jak vytvořím tabulku v databázi na mysql.wz.cz?
Spíš takhle potřeboval bych český manuál...
http://mm.gene.cz/
dík snad to z toho pochopim...
Nenašel by se tu někdo kdo by mi s tím pomohl?
Jelikož jsem si všiml poslední věty v tomto mauálu:
"- ale nezapomínejte, nečtete učebnici pro začátečníky ale manuál"
Ok, já zrovna nejsem úplně vytížený. Ale akorát v pracovní době, doma inet nemám. :-(
Přes SQL okno:

create table nejaka_tabulka(
hodnota_1 int(5) not null auto_increment,
hodnota_2 varchar(255),
hodnota_3 varchar(255),
hodnota_4 varchar(255),
primary key(hodnota_1));
Nebo bude mi stačit když mi poradtíte, co přesně mám udělat abych vytvořil to samé fórum co je na www.phpbb.cz(nebo aspoň co znamenají všechny ty kolonky v databázi na mysql.wz.cz(VARCHAR a pod.)
nejlépe se ho z toho phpbb.com stahnout
co stáhnout?
stáhnout si instalační balík toho fóra a přečíst si "readme"
Databázi pro fórum PHPBB dělat nemusíš, tu si vytvoří fórum při instalaci samo. Myslím tím, že si vytvoří všechny tabulky, databázi samozřejmě musíš aktivovat ručně předem.
>> Databázi pro fórum PHPBB dělat nemusíš, tu si vytvoří fórum při instalaci samo. Myslím tím, že si vytvoří všechny tabulky, databázi samozřejmě musíš aktivovat ručně předem.

gulde: Tabulky vytvori, DB si musis vytvorit sam, coz znamena "aktivovat" DB v administraci...
...ale za to může pidiměk (microsoft), všem do hlavy tlačí, že stačí klikat a dostaneš výsledek. To se musíte lidi něco málo naučit a ne sem psát jak se píše stvoření tabulky. V reále prostě nestačí klikat...
Jo ale když spustím installaci phpbb2 tak mi to tam napíše:


Warning: main(): Unable to access ./../db/mysql.php in /3w/wz.cz/d/denofevil-forum/includes/db.php on line 31

Warning: main(./../db/mysql.php): failed to open stream: No such file or directory in /3w/wz.cz/d/denofevil-forum/includes/db.php on line 31

Warning: main(): Failed opening './../db/mysql.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /3w/wz.cz/d/denofevil-forum/includes/db.php on line 31

Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: sql_db in /3w/wz.cz/d/denofevil-forum/includes/db.php on line 60

Na www.phpbb.cz jsem si přečetl, že to způsobuje databáze kterou si musím aktivovat.Ale äktivovanou ji mám a stejně mi to tam píše pořád...:o(
Co s tím?
Spatne vyplnene udaje (DSN, Jmeno, heslo...)
hlavně asi špatná cesta k fóru. lidi proč si občas nepřečtete readme nebo install. Já sem to instaloval zfleku po přečtení těchto 2 souborů a no problem.
Tak mi pls napište co znamenají všechny ty kolonky v installaci a co do nichg mam napsat(+příklad)...
PLS!