Nevíte jak mám udělat to aby mi šlo na mým webu zaregostrování a přihlašování?

Nevíte jak mám udělat to aby mi šlo na mým webu zaregostrování a přihlašování?Odepišt mi prosím na e-mail
uz zase? :-D
já na tohle už jednou odpovídal... nenuď nás pls :)
vzdyt na to mas jeste dva dny, tak neplas :-)
K čemu to je třeba ? Do diskusního fóra se to dělá samo a na stránky se ti stejně dostane každej trochu inteligentní ineťák a ten blbej neprojde tím přihlašováním, i když bys mu to diktovala. :-)
tak co ví to někdo?
Kup knihu "PHP - tvorba interaktivních internetových aplikací" od Jiřího Koska (tenhle postup doporučuju), tam jsem to pochopil i já. A uvidíš jakej je rozdíl, když jsou stránky dělaný krom čistýho HTML a CSS i v PHP.

Petr
no, tak.. mohlo by sa to urobit napriklad takto:

Predpokladajme ze mas k dispozicii mysql, php, v php mozes pouzivat session.

najskor si urobis v mysql tabulku v ktorej budes mat meno a heslo. Heslo odporucam zachovavat v md5.

Potom na stranke urobis .. dakde na zaciatku
if(!session_id()){
session_start();
}

potom dakde kde nechces aby sa niekto iny dostal napises>
$user_table = 'users'; // tabulka kde budu uzivatelia
$user_col = 'user'; // stlpcek v tabulke, kde je meno uzivatela
$pass_col = 'pass'; // stlpcek v tabulke, kde je heslo pouzivatela
$res = mysql_query("select * from $user_table where($user_col = '$_POST[login]' and $pass_col = MD5('$_POST[pass]')") or die(mysql_error());
if($row = mysql_fetch_array($res)){
// uzivatel sa prihlasil v poriadku

mysql_free_result($res);
}else{
// prihlasenie zlyhalo alebo ziadne nebolo

}

Prihlasovaci formular:
<form method="POST">
<input name="login">
<input name="pass" type="password">
<input type="submit">
</form>

Registracia

if ($registracia)
mysql_query("insert into $user_table (`$user_col`,`$pass_col`) values('$_POST[new_name]',MD5('$_POST[new_pass]'))") or die(mysql_error());

to by mohlo byt hadam vsetko
hadam tie MD5 som dal na spravne miesto, to som si nie uplne isty.
Neviem ci to bude bezat (mohlo by) ale ja som to iba sem takto napisal bez toho aby som to skusal, tak pripadne bugy berte s rezervou
a este s tym session,
tam si mozes ulozit login a heslo a na dalsie stranky davaj iba <a href="..?session_id=<? echo session_id();?>">

ale potom si este budes musiet upravit ten kontrolovaci mechanizmus na detekciu ci existuje
$_SESSION['login'] a $_SESSION['pass']

to by ti hadam mohlo stacit tak na zaciatok.
tak co?
tak nic!

ludko ti to tady vysvětlil, ale pokud o tom nemáš ani páru, nemá asi cenu, aby si v tom pokračovala dál. Musíš se to prostě naučit od začátku, nedá se nic dělat, pokud to chceš mít.
no dobre, no.. predpokladajme teraz ze nevies co je php, a nemas ho ..

chod na php.sk a stiahni si tam PHP home.

to si nainstaluj doma na pocitac ak mas win, ak mas linux, uz by si to mohol mat len ti treba asi zapnut /etc/init.d/httpd -start ci ako


teraz mozes ist v IE, alebo galeon alebo hociaky web prehliadac na http://localhost/

to ti zobrazi uvitaciu stranku,

ak si ma zatial stihal odpis