Problémy s MySQL na WIN NT

Mám problém:

Chtěl jsem spustit MySQL na WIN NT, ale došlo k problému:
MySQL se nechtělo spustit. Semaforek jen blikl, ale pak zase naskočila červená. A při spuštění se mě to zeptalo na jméno a heslo. (Žádné jsem nenastavoval). Tak nevím kde je chyba.

Můžete mi poradit? Na WIN 98 to spouštím bez problémů.
reinstal? pripadne stahnout (jinou) novejsi verzi .. napadlo me jestli nemas verzi pro win 9x, 2k etc. ale mysql ma jen jednu verzi pro vsechny windoze ze?
>> ale mysql ma jen jednu verzi pro vsechny windoze ze?

Jo, v distribuci MySQL pro Windoze jsou demoni pro Win9X i pro NT, a to hned nekolikero typu..
No jo, to sice jsou, ale spuštím mysqld-nt.exe, a nejde. A když spustím WinMySQLAdmin.exe, tak je problém s tím semaforem. Nemohl by mi tady někdo podrobně popsat, co mám teda udělat po nainstalování PHPTriad 2.2.1, na Win NT tak, aby to šlapalo?
>> No jo, to sice jsou, ale spuštím mysqld-nt.exe

Zkus jen mysqld.exe
pri prvom spusteni by si si mal heslo vytvorit
lacop: Jaký heslo?
administratorske heslo.
daj tam napr. "root", "root"
alebo nejake bezpecne meno, heslo, ak chces mat db pristupnu zvonka.
Lidičky, pořád to nefunguje. Jak to mám zapnout? Na 98 to šlape v pohodě :-(
Stahnout si vlastni PHP triadu, Apache je ted v 2.0.50, PHP 4.3.8, a MySQL mam 4.0.18 (ted bude vic). `Problem` s phptriad je ze v distru je Apache 1.x a ten ti pod sluzbou nepobezi (nebo jo ale bude to chtit vic snahy). Urcite si v SQL nastav startovni heslo, root:root bude dobrej zacatek. PHPko si do httpd dej pres modul (tak to mam ja) a bude to slapat. Doba instalace cca. 15 min. v poradi SQL-zip,HTTPD-msi installer,PHP-zip
skontroluj konfigurak (my.ini)
Doporučuji PHP Home Edition - www.php.sk pod win 2k běží perfektně jako služba