kniznica

nepoznate daky program ktory dokaze urobit dll kniznicu pre PHP. Mam nejake funkcie ktore pouzivam a chcem aby som nemusel pouzivat include ale aby som v php.ini nacital tuto kniznicu. Chcem to na moje funkcie pre pracu s grafmi aby som po nacitani tejto kniznice mohol pouzivat nove funkcie ktore som mal predtym v subore
dll knihovnu umi udelat jakejkoliv kompilator, zalezi na tom jakej programovaci jazyk umis. (vbasic se nepocita)

a nezapomen za na wz.cz ti to bude na nic, tady je zakazany linkovat knihovny pomoci fce dl()
ja viem ze dl je zakazane, lenze ja viem len PHP a to mi kompilator C asi nezozere, nepoznate naozaj nieco na PHP
koukam ze nechapes co a k cemu jsou dll knihovny pro php.

pokud mas php kod, kterej chces mit dostupnej ve vsech souboerch bez nustnosti include, tak to ti knihovna ani trochu nepomuze.

pokud chces aby se ti automaticky propojili nejaky soubory, tak vytvor neco.php, do toho include vcechno co potrebujes
v php.ini je radek auto_prepend=
to zmen na auto_prepend= nco.php

potom se neco.php automaticky pripoji pred obsah tvejch souboru php, tedy neco jako kdyby kazdej soubor zacinal include "..";
auto_prepend poznam, prave takt som to nechcel a mas pravdu - nechapem ani trochu :((
mam zatial subori na tvorbu kolacovych, ciarovych a stlpcovych grafou (nieco ako JpGraph). Chcem to potom dat na web na stiahnutie ako niekolko php skriptov s jednotlivymi typmi grafou a ako dll kniznicu ktora bude obsahovat vsetky funkcie. Napiste my prosim niekto nejaky sposob pre lamy alebo nejaky link, plz
dll knihovna obsahuje programovy kod, ktery je mozne volat z php. pokud ti de o to co si napsal tak by se vsechny ty tvoje skripty museli prespat, treba do C++, a vytvorit knihovnu ktera by pak ten graf vratila jako obrazek (treba png)

pokud ti de o to aby nikdo nemoh menit tvuj kod tak na to nemas narok. bud to bude jako php script, kterej si muze kazdej prepsat jak chce, nebo se to udela v nejakym programovacim jazyce jako knihovna.

php NENI programovaci jazyk
>> php NENI programovaci jazyk

Ale JE. Akorat je od zacatku urcenej na server-side scripting...
Sojkovec: von je ale rozdil mezi programovacim a skriptovacim jazykem
Mno.. a jakej? :-)
no, v obou se programuje ;-)
ne, vazne. rozdil tam je, ale tezko bych ho definoval. takze jakej?
v názvu
v názvu >> trochu malo, ne?
pro zacatek treba je rozdil v zakladnich programovejch strukturach, skriptovaci jazyk ma znacne omezeny vlastnosti, ......

a co treba ze neco napsany ve skriptovacim jazyce potrebuje nejakej parser/engine aby to vubec fungovalo?

mam pokracovat? jestli je tu nejakej Programator, rad rozvedu diskusi o rozdilech a vyhodach/nevyhodach skriptovacich a programovacich jazyku
Skript je prostě interpretovanej programovací jazyk.
Programovací jazyk není třeba HTML, ale PHP IMHO určitě jo, stejně jako třeba JavaScript.
>> a co treba ze neco napsany ve skriptovacim jazyce potrebuje nejakej parser/engine aby to vubec fungovalo?
No a co? To že něco můžu převést do EXE resp. je rovnou ve WinAPI nebo v assembleru a třeba DOSovejch přerušeních neboli finkcích, to je automaticky programovací jazyk, a všechno ostatní není nebo co?

>> v zakladnich programovejch strukturach, skriptovaci jazyk ma znacne omezeny vlastnosti,
Nemusí být pravda. Perl je třeba co?
Výhody/nevýhody, právě. Na něco je lepší si napsat skript a na něco si přeložit EXE, DLL nebo rezidenťák. Od toho existují jiné přístupy (skript, aplikace apod.).

Stejně nesmyslná diskuze je vždycky o tom, že C++ je jediný nejlepší a třeba Delphi nebo assembler jsou pitomosti (a programátoři v nich jsou lamy). NEZÁLEŽÍ NA TOM V ČEM TO NAPÍŠETE, ALE JESTLI TO UMÍTE NAPSAT, ABY TO DĚLALO TO CO MÁ (jako jde zprasit céčko, jde stejně zprasit Pascal nebo Perl), A PŘÍPADNĚ K ČEMU TO CHCETE POUŽÍT.
skriptovaci jazyk ma znacne omezeny vlastnosti

Mno jestli ma PHP omezeny vlastnosti, vlastne jsou neomezeny, kdokoliv muze pridat knihovnu z volajakymi funkcemi :-)

A co treba Java na Java Server Pages? Koneckoncu na skriptovani na webu muzes pouzit jakykoliv jazyk jako CGI (PHP, Perl, C, Java, Basic (ASP)..)

>> a co treba ze neco napsany ve skriptovacim jazyce potrebuje nejakej parser/engine aby to vubec fungovalo?

To se tyka vsech vyssich prog. jazyku. I na C++ mas totiz parser a kompilator, jinac bys s tim moc nesved..
Sojkovec:
>> kdokoliv muze pridat knihovnu z volajakymi funkcemi :-)
a tu knihovnu vytvoris asi v cem?

>>To se tyka vsech vyssich prog. jazyku. I na C++ mas totiz parser a kompilator, jinac bys s tim moc nesved..

to jo ale vysledek z cecka/pascal je po zkompilovani pouzitelnej I BEZ enginu, narozdil od skriptu

. :
>> přeložit EXE, DLL nebo rezidenťák.
residenta? kde zijes?
Našel jsem krásně jednoduchou definici:
"Algoritmus je postup. Program je algoritmus zapsaný v daném programovacím jazyce. Programovací jazyk je soubor pravidel pro zápis algoritmu."

Nojo, tady už zase někdo slovíčkaří. VXD je totiž ovladač a rezidentní je jenom program v DOSu... :-/
Až na to, že když si přeložíte slovo rezidentní, nic jako MS DOS v něm nefiguruje, že...
>> a tu knihovnu vytvoris asi v cem?

V pr. jazyku preci. Prog. jazykem napisu prog. jazyk. Co se ti na tom nezda? C++ builder nebo Delphi taky museli v necem napsat :-)
Sojkovec: to je naprosto v poradku. proti tomu nic nemam

de o to ze v php NEVYTVORIS rozsirujici knihovnu - cehoz se tykala otazka autora
>> de o to ze v php NEVYTVORIS rozsirujici knihovnu

Ze ne? A co treba PEAR? To, ze ty knihovny nejsou kompilovany, jeste neznamena, ze to nemuzou bejt knihovny :)
tecka me obvinil ze slovickarim, za coz se mu (i ostatnim) uprimne omlouvam, jestlize sem ho timto konanim jakkoliv urazit, ci zpusobil jinou dusevni ujmu.

ted ale slovickarit musim. pear NENI dynamicky linkovana knihovna, tedy DLL, o ktere tu byla rec. to ze nekdo napise haldu php kodu, a pojmenuje to knihovna, neznamena ze JE to knihovna. knihovna je ceskej nazev z anglickyho DLL Library, coz je zkompilovanej kod. to ze nekdo oznacuje nejaky php skripty jako knihovnu, to je o necem jinym.
Technicky i DLL muzes napsat v PHP, kdyz budes mit kompilator
To cb:
Ne, žádnou duševní újmu opravdu nemám :-))) Jen jsem jaksi už nějakej ten program napsal (DOS + assembler - první už třeba pomalu před 10 lety, Win + WinAPI, ba i experimentálně Linux), takže trochu vím o čem píšu. I Perl je pro mě programovací jazyk, to že je to interpret narozdíl od třeba FreePascalu nebo Kylixu je vedlejší, ale jinak v poho... :-)
Můžeme mít oba rozdílnej názor co to je a není programovací jazyk (už i to je vlastně slovíčkaření), můžeme spolu i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat :-)
Já si píšu v pohodě v PHP, říkám i, že programuju, jiný si píše v pohodě v PHP, říká si, že si skriptuje (nebo co), a oba jsme spokojený, ne? :-)