problemy s kodovanim windows-1250

Mam na stanke moznost vybrat si jazykovu verziu. V zavislosti od toho aky jazyk je nastaveny sa tam vkalda meta tag (v pripade slovenciny <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" />, v pripace anglicstiny sa vklada ISO-8859-1). Na wz.cz mi to bezi bez problemov a pismenka s makcenmi a dlznami sa mi zobrazuju spravne. Doma mi vsak kodovanie windows-1250 robi problemy aj v mozille (1.7.1) aj v ie (tusim 6) (musim ho nastavovat vzdy rucne az potom sa stranka zobrazi spravne). Neviem prist na to, v com je chyba. Konfiguracia Apache 2.0, php 4.3.0, Os Windows XP, Windows 98
ja mam tu zkusenost, ze v nekterych pripadech (souzneni konkretniho serveru a konkretniho prohlizece) nepomuze <META> tag, takze na zacatku posilam serveru hlavicku s content-type v PHP misto <meta> tag v HTML.
Konkretne asi takto:
header("Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2");
Taky mám podobnou zkušenost. Dělal jsem CGI v PERLu a pokud se neřeklo jinak, tak si přidal std do hlavičky iso-8859-1. U sebe jsem to řešil přepsáním std hlavičky. V PHP to bude podobné. Někde bude nastavena std hlavička, pokud se neřekne jinak. Dá se to zjistit např přes page info v Mozille nebo obdobným nástrojem v jiných prohlížečích.
treba v PHP nastaviť
default_charset = "iso-8859-2"
, mne to po tejto zmene prestalo, ale tiež som si s tým lámal hlavu niekoľko dní.