PROC MI NEJDE PHP NA INDEX.HTML?

cau,
proc mi nejde php na strance index.html? je to blokovany wz.cz? nebo to vubec nejde? ja tam prece uvadim <?php ---kod---; ?> a presto to nejde.
Přejmenuj soubor na "index.php" - jedině tak ho může prohlížeč poslat interpretu PHP ke zpracování.

Petr
no jo, ale to potom ztrati smysl. ja delam v php normalne, ale chci to mit i na uvodni strance, ktera se MUSI jmenovat index.html. kdyby slo udelat stranku, ktera se nacte hned po otevreni domeny jako index.php, pak bych nevahal. takze na index.html to nejde? a defaultni stranka se musi jmenovat index.html?
dik
>> ktera se MUSI jmenovat index.html

ona se nemusí jmenovat .html

index.htm, index.html, index.php a snad i index.php3 (ale to nevím jistě)
wow! to sem netusil!
danke!
ps: oni tady psali, ze jen index.html, aby byla defaultne spustena po rozkliknuti domeny www.xxx.wz.cz/
"Umístil(a) jsem stránky, vidím ale jen 'Nepovolený přístup'.
Jako úvodní stránku musí Váš web obsahovat soubor index.html (ten se zobrazí pokud zadáte pouze adresu Vašeho webu bez určení přesného souboru). Pokud tam tento soubor nemáte, uvidíte jen hlášení Nepovolený přístup s tímto vysvětlením.
POZOR: Opravdu zkontrolujte, zda tam je soubor index.html, nikoliv Index.htm, INDEX.HTM atp."


takze jen index.html... :(
Takže jde taky o to, jestli soubor "index.php" máš v kořenovým adresáři (to jest ten, který se ti zobrazí jako úplně první při najetí do správce souborů)

Já tam mám soubor "index.php" od začátku a stačí mi zadat pouze blahapet.wz.cz a výše zmiňovaný soubor se zobrazí.
Doufám, že ten soubor "index.html" nebo "index.php" máš malými písmeny, tak jako to mám napsaný tady.

Petr
prejmenuj to na index.php a je to. normalne to funguje

>>jedině tak ho může prohlížeč poslat interpretu PHP ke zpracování
no, mas v tom asi trochu chaos. php skripty se provadi na serveru a prohlizeci se odesle az hotova html stranka
interpretu = serveru

Aspoň tak jsem to myslel. Aby ale prohlížeč věděl, že je má na server poslat, musí mít příponu .php
>> interpretu = serveru
o to mi neslo. jde o to, ze prohlizec vubec nevi o tom, ze se nejake php skripty provadeji. a rozhodne je nikam neposila.
<HTML>To spis zalezi na nastaveni AddType na serveru a i kdyz by nebylo zcela od veci pridat soubory .html a .htm byl by to o hodne vetsi zahul pro server a na freehostingu to snad ani nikde neni</HTML>
to jde ale nastavit i pres htaccess, ne?
Jde.
no vidis :)
neviem preco by ti to nemalo brat index.php,
ale keby ti to nahodou neslo tak si do index.html proste vloz len skript

<script>
window.location.href="start.php"
</script>
Samozrejme to bude fungovat len za predpokladu,ze prehliadač pozná príkazy Javascriptu a že sú v ňom povolené :)))))
jo dik. ja sem byl furt mystifikovanej tim index.html, jinak bych si tam dal hned index.php. ja nevedel, ze je to defaultni stranka v korenovym adresari
>> <script>
>> window.location.href="start.php"
>> </script>

je to blbost, protože to zařadí tu stránku do historie, takže

window.location.replace("start.php");

a specifikace JavaScriptu by taky nebyla na škodu

a stejnak funguje index.php, pokud v tom adresáři neni zároveň index.html (pak se volí přes priority a nevim, jak to na wz maj)

PS: z mejch zkušeností to nefunguje asi +- 20 min po nakopirovani index.php, protože je wz zpomalenej
VENA:
neviem kde si na to prisiel, ale funkcia window.location.href v Javascripte skutocne sluzi na nacitanie noveho dokumentu a window.location.replace na jeho aktualizaciu.V kazdom pripade to nie je blbost.Funguje aj to prve a ja to bezne pouzivam od zaciatku.Mozes si to overit napr. na http://www.jakpsatweb.cz/javascript/objekt-window.html#location
ok v podstate som pochopil co si tym chcel povedat. ale ak to aj zaradi do histrorie nestane sa az tak vela..V kazdom pripade funguju obidve alternativy....
mnohem lepsi je specifikovat "defaultni soubor" v .htaccess
Nevite niekto preco mi nechce vo win zobrazit php subory?na nete to ide.
máš nainštalovaný server a php interpreter ?
(Apache + PHP)