Co vše je potřeba pro UTF-8

Dobrý den,
Chtěl bych přejít z Windows-1250 na UTF-8 a byl bych rád, kdyby mi s tím někdo trošku poradil, protože přesně nevím, co vše je na to potřeba.

Zjistil jsem, že potřebuji MySQL verzi aspoň 4.1, ale zběžně jsem se díval na nabídky webhostingu a ty mají jen nižší verze. Zajímalo by mě, co by nefungovalo, kdybych používal nějakou verzi bez podpory UTF-8. Řazení podle abecedy bych v nejhorším případě oželil, LIKE a porovnávání řeťezců ne. Neraďte mi hlavně, abych přešel na jinou databazi, protože vše mám už napsané pro MySQL a firmy poskytující webhosting většinou ani nic jiného nenabízí (bez příplatku).

Dále je prý dobré mít novější verzi MyPhpAdmina. Tu mám.

No a nakonec se musí v PHP zavolat setlocale. Ještě bych měl zmínit, že používám PHP 4.

Je to všechno, nebo je potřeba ještě něco jiného. Co s těma staršíma verzema MySQL?

Díky za odpověď
mno, vo tom ni nevim, s takovym problemem sem se este nesetkal...zkus to normalne, nic nedelat, a treba to pudde
a čo takto ISO-8859-2 , to by nestačilo ?
Zatím stačí i Windows-1250. Ale do budoucna budu potřebovat UTF-8. Chci ten svůj web přeložit do angličtiny a už mám slíbený i překlad do francouzštiny. A kdo ví, co příjde potom.
podla mojho nazoru by ti nic nemalo robit problem..

podla mna staci mat iba editor co vie pisat v utf-8, a je vsetko v poho..

co by som ti este odporucil je, .. ze si davaj pozor na hlavicky utfka.. Ked pouzijes npr. notepad, ktory vie ukladat do utf, ale nevie to ulozit tak ze ti nevlozi hlavicku, tak by si mohol mat problemy s headers, cookies, prip sessions.

co sa tyka db, ja som sa este nestretol so ziadnym problemom v mysql

.. s tym phpmyadmin .. ti staci, aby ta verzia mala podporu pre utfko.. nemusi to byt nutne najnovsia


inac pre Stanley_B707.. utf-8 je ovela lepsia ako iso... priklad .. mas v iso-8859-2 dake cinske znaky? v utf-8 hej
iso-8859-2 a windows-1250 pouzivaju iba jeden byte na reprezentaciu znaku, co je 256 moznych znakov. si myslim ze je to dost malo