sessions po tisici ...

Proc mi sessions bez povolenych cookies nefunguji?

je to snad nastaveno v php.ini serveru ?

dekuji za odpoved ...
sessionsid se normálně přenáší přes cookies
tzn ze pri vypnuti cookies sessions nefunguji?

aneb myslel sem ze po odtazu uzivatele na stranku se generovanymi sessions se server podiva po cookies + ip + necem dalsim, pokud najde shodu, indetifikuje to uzivatele k nejake sessionid, ktera uz je ale ULOZENA na serveru, jinak ji pro nej vygeneruje ...
v tom pripade by absence cookies nemela vadit ...

ale pokud se predava sessionsid v cookies jsou sessions jen trosku rozsirene cookies ...
Dej si do .htaccess:
php_flag session.use_trans_sid on

V tom případě není potřeba, aby měl uživatel povolené cookies. Nebo si to do odkazů doplňuj "ručně".
Při požadavku klienta na nějaký .php soubor server začne stránku zpracovávat. Když narazí na session_start; vygeneruje sessionid, po3le klientovz s odpovědí cookie se sessionID (sid) a vytvoří session na serveru.

Do této session uložené na serveru můžeš následně zapsat cokoliv např. $_SESSION["jmeno"]="Jirka"; $_SESSION["heslo"]="kkktttrrr";.

Při dalším požadavku klient pošle spolu s ním i cookie se sid, podle kterého je klient na serveru identifikován a proměným jsou přiřazeny hodnoty.

Sid je dá přenášet i přes url, myslim pomocí fce sid() ale tim si nejsem jistej. viz. manuál

DOufám, že tam není moc chyb :)
To ".": Já se tady smolim s odpovědí a zatim mě někdo předběhne :(
To se mi už taky stalo mockrát ;-)
Mě taky, ale .....
"Dej si do .htaccess:
php_flag session.use_trans_sid on"
to vypada konstruktivne ... dekuji ...
i Johnymu... slo mi o to, jestli server generuje tu SID za odkazy sam od sebe nebo je to treba nastavit (dle ".")

diik
Není zač :)