HTACCES - zaheslovani

AuthUserFile admin/.htpasswd
AuthGroupFile /dev/null
AuthName "Název sekce"
AuthType Basic

require valid-user

Options +Indexes



Co je spatne? nemuzu se prihlasit ... htpasswd mam dobre nastaven

user:(heslo hashovane pres md5)

Zkousim to na localu a okynko s prihlasenim vyskoci .. thx
no, mám pocit, že to heslo zaheslované md5 u basic asi nebude ono. Já jsem na to kdysi stvořil udělátko v perlu a u basic autentikace používám na heslo crypt() fci a na digest md5 z obojího leze něco jiného. Možná se pletu. Když budeš moc prosit, zkusím udělat generátor hesel v php.
prosit fakt nebudu :D ale mrknu se po tom dix
tak ani crypt(); nepomohlo :/ takze bude blbe ten htaccess ale nevim co
celou cestu k souboru s heslama?
http://tvorba-www.bravepages.com/htakses/azhtakses.htm
pozri si osmu kapitolu - podla toho ti to bude fungovat. Btw. mne to tiez na locale nebezi a napr. na wz ano. Osobne doporucujem digest auth, je to bezpecnejsia forma nez basic.
a este jedna vec: do riadku AuthUserFile musis napisat absolutnu cestu, nie relativnu, zrejme kvoli tomu ti to nejde.
na WZ to facha , na localu ne. ALe melo by ... musi se to nekde nastavit. Zkousim nastavit Absolutni cestu, Unixovou cestu a proste vse .. LOCAL NEJDE! vi nekdo jak na to?

o DIgestu vim, ale proste potrebuju pro jeden skript rozchodit BASIC bze pres DIGEST neprojde ... a vubec me to i zajima ...
Já jsem to zkoušel u sebe na linuxu a jede to OK. Na win mám IIS. Takže tam si můžu s .htaccess....
napadlo mě: máš v souboru s heslem za dvojicí jmeno:zamyklikovaneheslo nový řádek?
marku tady se nejedna o .htapasswd ten je v poradku kdyz mi ho WZ bere. Jde o to jak mam nastavenou AuthUserFile cestu ... jak ji mas nastavenou ty ? Nemas ICQ?

Moje je 176031471 .
AuthType Basic
AuthName "Administrace"
AuthUserFile /3w/wz.cz/<full-path>/.htpasswd
Require valid-user

takhle to mám já.

kdybych stvořil uživatele blboun s heslem "tupoun", tak by to v .htpasswd vypadalo takto:

blboun:JdXE2NNKlp3aQ


a takto mi to funguje bez problémů.
ja to mam skoro stejne

AuthUserFile /3w/wz.cz/r/rjwebdesign/zanik/admin/.htpasswd
#AuthGroupFile /dev/null
AuthName "a"
AuthType Basic
require valid-user
Options +Indexes


Funkcni ukazka na http://rjwebdesign.wz.cz/zanik/ vpravo dole odkaz pro OPS

ale jak bude cesta na localu? Mam verzi 1,3 apache . Je mozne ze to je tim? Taky ze mam pry XP ... nevim :/
username: rj
heslo: rj

a dostanes se dovnitr.... ale LOCAL ? :/
Taxe vyprdni na .htaccess. BASIC jde napsat i PHPkem...
Hi,
pokud te to jeste zajima, tak spek je v tom, ze na Widlich musi byt heslo bez kryptovani.

Takze si tam napis proste a jednoduse napr.

blboun:tupoun

a bude ti to fachat.
Rafej: WTF?
<HTML>rjwebdesign.wz.cz:
Přístup nebyl povolen, protože stránka nevykazovala přístup déle než 6 týdnů (po tu dobu nebyl zobrazen reklamní banner).

jinak:

AuthName "Názevsekce"
AuthType Basic
Require valid-user
AuthUserFile /tvujdocumentroot/cesta/.htpasswd
Options +Indexes

Pokud mas nainstalovany mod_auth na apachi a v .htpasswd mas username:password vytvorene spravne fungovat to musi... pokud to nefunguje jedna z techto veci je spatne..
navic bych se podival co pise error.log apache</HTML>
Richarde trosku OT ;)

a) heslo se na localu a WIN XP nehashuje cryptem nebo md5 ... ale pres apache ten prikazovy radek ted z hlavy nevim jak presne

b) cesta je uvedena absolutni ...



Tak dik za odpoved ;)
<HTML>O WinXP vubec nejde...
co je napsano v error.log kdyz se zkusis prihlasit a neprihlasi te to?</HTML>
Teď mě napadá: Jak si můžu prohlídnout PHP stránky na mym kompu doma?Když to zkoušim tak tam je tolik textu navíc a nic neni tak, jak by mělo....
Columbo: Otevres wincommander a zmacknes F3, popr. F4.