HTMLSpecialChars

Ahoj, může mi, prosím, někdo poradit, zda se nesetkal s následující situací?

Při vkládání textových řetězců do DB (MySQL) používám fci HTMLSpecialChars (potažmo i HTMLEntities). Ovšem pokaždé, když se v řetězci nalézá znak "ž" nebo "š", jakoby je nebylo možné převést a v DB se poté objeví buď jako otazníky nebo jako znaky vypadající jako čtverce.

Probém je v tom, že při zálohování DB a opětovném vložení SQL kodu (všechny INSERTY) se do DB zapíší tyto "paznaky" - tzn. otazníky a čtverce místo "ž" a "š" - což se samozřejmě vypíše i na stránkách.

Určitě to musí jít nějak vyřešit, není absolutně možné po každém obnovení DB přepisovat všechny texty s "ž" a "š" - to by se jeden zbláznil.....

Nejspíš tam dělám nějakou stupidní chybu.
Nesetkal jste se s tím někdo? Můžete mi poradit ?
Díky moc.
Honza
bacha na nastavenia znakových sád, najlepšie aby úplne všetky programy mali tú istú.
Riešil som, vyriešil som, zabudol som.
taky bych rek, ze mas ruzny charset databaze a stranek
Byly to znakový sady. :-))
Díky Stanley
Honza
jojo, žšť jsou typickým ukazatelem konfiliktu win1250 x iso8859-2. Jak jsem slyšel zlé jazyky, tak se win1250 tvořila tak, že se vzalo ISO a SCHVÁLNĚ se prohodila tato písmenka. Oškliváci. Dodnes bych jim za to nakopal sedínku.

Btw, prý se dnes neříká sprostý jak dlaždič, ale sprostý jak sociální demokrat...
Honza:

fci HTMLEntities() bych vůbec nepoužíval. Jen htmlspecialchars(). Jinak to bude otázka toho kódování.

Petr
"sprostý jak sociální demokrat..." - a hele, potrefená husa se ozývá... je mi z politiky blejno :(((

rozhodně bych nekritizoval ms za to, že nepoužívá iso latin 2, ale win 1250. ve win 1250 jsou možná znaky, které microsoft nutně potřeboval a v latin 2 mu chyběly (všimněte si - nepíši iso8859-2, ale nazývám to lidsky - latin 2 - doufám že vás to nemate). důležité je, aby to všechno fungovalo, což bych řekl, že ano, funguje.
Lidsky to možná je, ale pak se to plete s "DOSovou" Latin II - 852, což je naprosto něco jinýho :-)
Nípal, právě, že to mnohdy nefunguje. A nevěřím, že ty znaky nemohly dát jinam. Byla to prostě schválnost. To mi nikdo nevymluví.
.: latin 2 je ok, dosová je spíš známá jako pc2. Viz prima perl knihovny cstocs.
PC Latin II. Ale to je jedno, to byl jenom takovej komentář...